EUBA GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ VE MEHMET EMİN SÖZEN

Zafer ÖZPOLAT

29 Kasım 2021 06:36
A
a
Sevgili gazetehamburg Okurları,
Geçen yazımda, gazetehamburg ve gazetehamburg’un habere bakışı ve ilkelerinden bahsetmiştim. Gazetecinin bir görevi de kamuoyunu bazı konularda bilgilendirmektir.
Bu yazımda, EUBA Girişimciler Derneği hakkında okuyucularımızı, özellikle Hamburg kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum.
“EUBA kim?” diye uzun süredir araştırma yaptım. Bu girişimciler derneğinin web sitesine girdiğinizde yönetim kurulu ve çalışmaları hakkında yeterli bilgi veriliyor.
Bu derneğin başkanı Cahit Kerenciler ama asıl dikkatimi çeken Cahit Kerenciler, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Avrupa Genel Başkanı aynı zamanda EUBA Girişimciler Derneği Başkanı.
Yalnız EUBA web sitesinde kendisi devlet başkanı olarak takdim ediliyor. AKP’ye yakınlığı ile bilinen bir kuruluş. 2 Mayıs 2021 tarihinde ise Avrupa’daki birtakım STK temsilcileriyle Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ziyarette bulunmuşlardı.
Bu EUBA’nın Kuzey Almanya temsilciliğini ise Ahmet Güngörmüş yapıyor. Almanya’nın çeşitli şehirlerinde temsilcileri bulunuyor.

EUBA HAMBURG DERNEĞİ VAR MI?

Hayır, böyle bir derneğin Hamburg Dernekler Masası’nda kaydı yoktur. EUBA yetkilileri ile yaptığım görüşmede, yetkililer Hamburg’da, EUBA adına bir temsilcileri olduğunu bana söyledi. Peki, bu temsilci kim?
Hamburgluların yakından tanıdığı Mehmet Emin Sözen.
Hamburg Türk basını, bazı etkinliklere katılan Mehmet Emin Sözen adlı şahısla ilgili yaptıkları haberlerde EUBA Başkanı diye yazıyor. Son derece yanlış.
Kısacası Hamburg’da böyle bir dernek yok. Başkanı yok. Sadece EUBA Temsilcisi var ama EUBA denilen bu girişimci derneğin sitesinde Mehmet Emin Sözen’in adı hiç geçmiyor. Telefon ile görüştüğüm yetkili bir kişi (İsmi bende kalsın.) öylesine bir temsilci. “Kuzey Almanya yetkili abimiz var.” dedi. Bu dernekteki önemli isimler ise Menzil tarikatına yakın isimler.
 
Bu yazımda, bu konuyu özellikle Hamburg kamuoyuna yanlış aksedilen bu durumun açığa kavuşması adına dile getirdim.
Bundan sonraki yazacağım yazıda bu konu ile ilgili özellikle Hamburg'u ilgilendiren önemli bilgileri sizlerle paylaşacağım.
Hoşça kalın.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat