DOSTLUK ÜZERİNE

Sibel BOZKURT/YAZAR

16 Haziran 2022 20:22
A
a

İnsanlarla dost olmak, hayatımızda yaşayacağımız en güzel anlardan biridir. O güzel anları onlarla biriktirmek bence hayatımıza çok anlam yükler.
Birileriyle gerçek dost olmak bizleri mutlu kılar, hayatımızı renklendirir. Bu renkler dünyası, bizim içimizi ısıtır ve onları hep özleriz. Yıllar geçse bile dostlarımızı unutmak imkansızlaşır ama tabii ki bu cümlelerim, gerçek dostlar içindir yani gerçek dost, insanı iyileştiren bir ilaç gibidir, gerçek sevginin bir yansımasıdır.
Dostların varsa senden zengini de yoktur.  Onlar, senin yaşadığın zorluklarda ve sıkıntılarda müracaat ettiğin ilk limanındır. Boşuna dememişler "Bir sadık dost, on bin akrabaya bedeldir." diye.
Dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan. Böyle insanlar ki hiçbir zaman unutulmaz, hayatımızı hep güzelleştirir ve anlam kazandırır.
Dostumuza güvenmek ise en önemli unsurlardan biridir. Dostlarımız, başarılarımıza ortak olan, fedakâr olan, bizi gönülden sevendir. En önemlisi de dostun acısına üzülebilme kolaydır ama dostun başarısına sevinebilme sağlam bir karakter gerektirir. Gerçek dost, kusurlarını görmeyen, seninle aynı yolda devam eden kişidir.
Böyle dostlar, yaşamı değerli kılar, hayatı yaşanır hâle getirir ama bazen insan öylesine umutsuzluğa kapılıyor ki dostluğa olan inancını kaybediyor çünkü bu yaşadığımız çağda gerçek dostlar zor bulunuyor.
SEVGİ VE SAMİMİYET
Sizin yüzünüze gülüp dost gibi görünen insanlar da az değildir. Bazen insanlar tarafından yarı yolda bırakıldığınız, yaptığınız iyiliklerin karşılığını alamadığınız zamanlarda umutsuzluk yaşadığımız oluyor. Bu durumda, insanın hayatında edindiği dostların sayısını azaltmak önemlidir. Sevgi ve samimiyete dayalı dostluklar tercih edilmelidir.
Hiçbir çıkar ilişkisine dayanmayan, vefakâr ve fedakâr, senin herhangi bir sıkıntında yanında olan gerçek dostundur yoksa dost maskesine bürünen insan sana gelecekte de zarar verir.
Ünlü Düşünür Mevlânâ ne güzel söylemiş: “Dost ise düşünme, ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme, yol ver gitsin".
Yolunuz hep gerçek dostlara çıksın sevgili okurlarım!
Sizi seven, sayan her türlü durumda yanınızda olan fedakâr dostlarınız olsun!

 
1000
icon
Gencay Özer ŞENOL 16 Haziran 2022 21:30

Seninle ağlayıp seninle gülen Neşeni arttırıp derdini bölen Beraber yaşayıp beraber ölen Verdiği enerji can katar cana. Bir lokma ekmeği böler yarıya Sen çiçek ol hemen döner arıya Heyecanla gözün bakar sarıya Acıların alır bal yapar sana. ............... Gencay Özer

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat