DOKUNDURU

Tevfik KARA /gazetehamburg.com

12 Ocak 2019 23:08
A
a
Malumunuz  „10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ“ ydü ve  gerek TÜRKİYE gerekse AVRUPA genelinde birçok yerde etkinlikler vardı. Siyasiler, işadamları  ve STK önderleri „ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ“ nü tebrik edip, MESLEKTAŞ’larımıza karınca kararınca çeşitli hediyeler verip, birlikte yeyip-içtiler. Fotoğraflar çekilip, paylaşımlar yaptılar...
Buraya kadar hepsi GÜZELLL!..
Ancaakk şurası da bir gerçek ki; GAZETECİLER’in ve MEDYA’nın gidişatı hiçte iyi değil!..
BU İSİM DEĞİŞMELİ
NE DEMEK?!.. “Çalışan Gazeteciler Günü”
Her kim demişse bana göre yanlış demiş. Zaten giderek MEDYA’nın işi bitiyor veya bitiriliyor. Yani İŞLER KESAT!..
Şu SOSYAL MEDYA çıktı-çıkalı piyasa da HERKES GAZETECİ geçiniyor. Adı üzerinde herkes  SOSYAL MEDYA MUHABİRİ…
Peki İŞSİZ kalan veya EMEKLİ olanlar çalışmadıkları veya çalışamadıkları için GAZETECİ sayılmıyorlar mı? İşte bu yüzden ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ismine taktım!..

BASIN MÜŞAVİRİ NE İŞ YAPAR?!
MALUM Almanya’da yaşıyoruz ve Berlin Büyükelçiliği bünyesinde bir BASIN MÜŞAVİRLİĞİ birimi VAR! (mı?..)
Son birkaç yıldan beri bu birimin hiçbir ETKİNLİĞİ’ni veya HAREKET’ini ne duydum ne de okudum. SAHİ gerçekten böyle böyle bir BİRİM, görev yapan MÜŞAVİR ve beraberinde çalışanları VAR mı?!
VAR’da adını-sanını ben mi duyamıyorum ve göremiyorum?!..
Benim gördüğüm kadarıyla Almanya’da BASIN MÜŞAVİRLİĞİ bu şekilde GEREKSİZ!.. Zaten gereksiz olduğu için BASIN MÜŞAVİRLİĞİ’nin görevini başta YTB ve KONSOLOSLUK’lar yapmaya çalışıyorlar ve gayette iyi şekilde  yapıyorlar.
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’nde bile Almanya’da ki BASIN MENSUPLARI’nı hatırlamayan ve onları bir araya getiremeyen MÜŞAVİRLİK bence GEREKSİZ!..  Derhal MERKEZ’e çağırılmalı!..

Hiç bir aktivitesi ve ideali olmayan, BEŞERİ ilişkileri ZAYIF soğuk mu çok SOĞUK olan kişilerin AVRUPA’ya gönderilmesine karşıyım!.. Avrupa’da ki insanımız HİZMET bekliyor. Burası YAN GELİP YATILACAK YER DEĞİL!..
AVRUPALI GAZETECİYE, AVRUPALI MÜŞAVİR
Berlin’de olmasına rağmen ALMANYA’daki Türk Gazetecilerine hem mesafeli hem de soğuk olan MÜŞAVİR geri çekilsin derken, bu makam BOŞ mu kalmalı?!..
Elbette ki HAYIR!..
Yıllardan beri AVRUPA’da  kutsal gazetecilik mesleğini İCRAA eden  birbirinden değerli  çookkk arkadaşlarımız var. Bunların arasından; problemleri çok iyi bilen ve BEŞERİ ilişkileri üst düzeyde olan bir arkadaşımız PEKALA bu MÜŞAVİRLİK görevini yapabilir!..  Sizlere Almanya’dan en az 10 isim önerebilirim.
Gecikmeli de olsa ayırım yapmadan  ÇALIŞAN veya ÇALIŞMAYAN tüm MEDYA EMEKÇİLERİ’nin mücadelesini ve günlerini TEBRİK ederim…  
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat