DEĞER BİÇİLEMEYEN ANNELERİMİZ

Aysel Eyövge/YAZAR

29 Kasım 2022 12:40
A
a
“Türk milleti, öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını böyle analar yetiştirmiştir.’’ (Mustafa Kemal Atatürk)
Değerli Okurlarım,
Tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tüm kalbimle kutlarım. Anneler, hepimizin hayatında, yaşamımızın her anında çok önemli bir role sahip olmuştur. Anneler için satırlarca yazılar yazılsa da hiçbir kelime, hiçbir cümle anne sevgisini ifade edemez. Anne bir çocuğun hem ailesi, evi, arkadaşı, kardeşi hem doktoru, avukatıdır, kısacası her şeyidir. Bu değerli günde ben de naçizane duygularımı sizinle paylaşmaktan gurur duyarım.
Ne zaman anne desem içim titrer, yüreğim yanar, gözlerim dolar. Anne neydi? Anne önce candır, anne önce emek verendir. Her koşulda bizi sevendir. Tek koşulsuz seven kişi annemizdir.
“Anne nerededir?” diye sorulsa, anne bir çocuğun kalbinde, bir çiçek kokusunda, iki damla gözyaşında, bir kuşun kanadında ve tüm kalplerde saklıdır.
“SEN BİR DAHA ANNE DİYEMECEKSİN”
Yaşamda yol alırken hangimiz ihtiyaç duymayız ki annemize? Onların güler yüzü iyi dilekleri, merhameti, sonsuz sabrı ve sevgisiyle güzelleşir hayat. Annelerin hakkı ödenmez. Bir de her gördüğümde, duyduğumda içimizin acıdığı; annesinden ayrılmış, ayrılmak zorunda bırakılmış yavrularımız var. Anne kokusuna hasret olan çocuklar, yavrusunun yolunu gözleyen tonton teyzelerimiz ve amcalarımız var. Onlar için hepimiz gibi benim de dileğim tez zamanda onların da annesine ve yavrusuna kavuşup kokusunu içine çekmesidir. Mehmet Çetin’in Salih şiirinde bir bölüm beni her zaman çok etkiler ve bu değerli günde annelerimizin kıymetini bilmemizin gerektiğini vurgular. Bu şiiri her okuduğumda çok duygulanırım ve bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedim:
“Dağlar başına oğul
Gelen yaşıma oğul
Sana umut olanın
Toprak başına oğul
Kış diyor mevsim
Gelmeye kalkmasın
Hele olsun bahar yaz
Sen yine iyi olduğumu yaz
Anne başım kaşınıyor, başımı kaşı
Masal anlat anne hani dünkü yarım kalmıştı diyebilecek misin?
Yok Salih’im, yok
Sen bir daha anne diyemeyeceksin
Çünkü annen…”
Annelerimizin değerinin, kıymetinin her daim bilinmesi dileğiyle tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.
 
                                                                                                              
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat