27 Ağustos 2019 20:23
-A +A
Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman

Bunları da unutacağız merak etmeyin !

Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman ( gazetehamburg.com)

Hiç merak etmeyin bunu da unutacağız ve yine merak etmeyin hiçbir şey değişmeyecek. Emine BULUT’tan bahsediyorum evet. Yok unutmayız diyorsanız haydi bakalım denemesi bedava. 
Pınar Çelik, Dilan Tutucu, Şengül Vatansever, Kübra Fırat, Saime Örnek, Nuran Soydinç, Zehra Algın, Nurcan Arslan, Leyla Karal, Gökçen Şişman, Nuray Anar isimlerinin kaçını hatırlıyorsunuz. Daha 5 gün önce çocuklarının gözleri önünde 20 yerinden bıçaklanarak öldürülen Tuba Erkol’u hatırlayanınız var mı. En popüler olan, uzunca süre medyada boy gösteren Özgecan Aslan ve Münevver Karabulut’un katillerini kaçınız hatırlıyorsunuz. Kısa zaman sonra Emine Bulut’u da unutacağız merak etmeyin. 
Ne de olsa bu işin de meyvesini yedik. Televizyonlarda Reyting malzemesi olarak, internet sitelerinde ve sosyal medyada tıklanma ya da beğeni alabilmek için kullandık. Maalesef bizim duyarlılığımız bu kadar. Bir şeyler yapmamız gerekiyor artık. Yapıyor gibi görünmeden yapmamız gerekiyor. Göz boyama değil gerçekten çözmek için çaba göstermemiz gerekiyor. Ölen öldüğüyle kalmamalı, ölmemesi için bir şeyler yapmalıyız. Birşeylerin ciddi manada değişmesi gerekiyor. 
Polis katili yakalamayı başarı, hakim ağır ceza vermeyi adalet, birileri davaya müdahil olmayı marifet saydığı sürece gene bir şey değişmez. Kaldı ki indirim yapabilmek için neler yapılmıyor. Ayrıca tacizciler, tecavüzcüler, kadını öldürmek maksadıyla vurup da öldüremeyenler ceza bile almıyorlar. Şayet medyaya düşmüşse göstermelik bir ceza alıyorlar ve ilk mahkemede serbest kalıyorlar. Örnekleri saymakla bitmez.
Aslında bu tür olaylara bilerek ya da bilmeyerek toplum olarak biz de bir nevi çanak tutmuyor muyuz. Televizyonlarda şiddet içeren, tecavüz içeren filmlere nasıl bir tepki gösteriyoruz. Cinsel içerikli kitapları ya da yazıları ağzımızın suyu akarak okuyoruz. Komik olanları da var, karısına şiddet uygulayan gazeteciler, kadına şiddet haberi sunuyor. Yine böyle sanatçılar aşk filmi yapıyor. Olayın siyasiler kısmına hiç girmiyorum. Yani diyeceğim, bunlara biraz da biz prim veriyoruz.
Sözün özü; bu konulara daha duyarlı olmadığımız sürece ve kısasa kısas kanunu çıkmadıktan sonra biz bu kısır döngüyü daha çok yaparız. Öldüren kişi öleceğini bilecek arkadaş bunun lamı cimi yok...

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı