BUGÜN AĞLAYAN BEN OLURUM, YARIN SİZ

Tuğba ÖZAY/YAZAR

18 Nisan 2022 22:13
A
a
Merhaba gazetehamburg!
 
Merhaba gazetehamburg okuyucuları!
 
Merhaba Tubistlerim!
 
Bugün sosyal medya hesaplarımdan yürek yakan video paylaşımında bulundum. Herkesi bilinçlendirmek adına paylaşımımı yazıya dökmek istedim. 
 
gazetehamburg yazımda bu konuyu paylaşıp paylaşmama adına çok düşündüm ve paylaşmaya karar verdim. O videoya benim sosyal medya hesaplarıma girip bakabilirsiniz. 
 
Geçtiğimiz yaz, ülkenin en güzel yerleri yanarak kül oldu. Milyonlarca ağaç, bitki türü ve hayvanlar yanarak öldü. O yangınlarda, en çok sesini yükseltenlerden biri ben oldum. Hem doğaya olan aşkımdan, yaşantımı doğa içerisinde sürdürdüğümden hem de vatan, toprak, dünya sevgimden dolayı çok feryat ettim. Yüzlerce yurttaşımız evini, geçmişini, düşlerini, geleceğini kaybetti bu yangında. Hayvancılık bitti. Tarım bitti. Arıcılık bile bitti birçok yerde. Zeytin bitti. “Ülkemiz büyüktür bir şey olmaz!” demeyin! Böyle yitirilir her şey. Sonra bir gün uyanmışsınız ve bir de bakmışsınız ki toprağınız kalmamış. Ben bu yangınlara hiçbir zaman doğal afet gözüyle bakmadım. Yangınların tam içinde yaşayan biri olarak kimse ne beni ne de bilinçli bir yurttaşı buna ikna edebilir.
YANGINLAR YİNE KAPIDA
İnanın, yangınlardan sonra evet, hayat hep devam etti ama hiçbir şey eskisi gibi olmadı benim için. Emin olun, birçok insan için de öyle! Eskisi gibi olmadı ama yangınlar da yine kapıda hatta bugün Hatay’ımızda, Bodrum’umuzda yangınlar oldu yine.
Yangın uçaklarımız var mı? Toplum olarak ne kadar bilinçliyiz? Doğayı korumak için neler yapıyoruz? Ne gibi önlemler alınıyor? Çocuklarımızı doğaya karşı nasıl bilinçlendiriyoruz? Kendimiz ne kadar bilinçliyiz? Hepsini bir masaya yatıralım yoksa ağlayan bugün ben olurum, yarın siz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat