24 Mayıs 2020 00:04
-A +A
Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman

Bu bayramda böyle olsun

Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman ( Yazar )gazetehamburg.com

Türlü çeşit nimetler, iyilikler ve müjdelerle dolu, on bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini idrak ederek Ramazan Bayramı’na ulaşmasının sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bayramlar ki birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularına güç kazandıran, huzurlu yaşamın tesisini ve devamlılığını sağlayan, milletçe sahip olduğumuz çok kıymetli manevi hazinelerimizdendir.

Bu günler vesilesiyle hatırlamak, hatır sormak, bayramlaşmak, kırgınlıkları bertaraf etmek aramızdaki sevgi bağlarını kuvvetlendirecek; toplumsal dayanışma açısından önem arz eden saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularını çoğaltacaktır. Memnuniyetle müşahede ediyoruz ki aziz Milletimiz bu güzel hasletleri ezelden beri yaşatmış ve bugünlere taşımıştır. Bu değerlerimizin varlığı yarınlarımıza da ışık tutmaktadır.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerden dolayı bu seneki Ramazan Bayramı'mızı evlerimizde geçirmek durumundayız. Sevgimizi göstermek veya hissettirmek için mesafeler her zaman yakın olmayabilir. Bu nedenle içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı bu bayram daha çok gönülden bayramlaşacağız; iyi dileklerde, dualarda buluşacağız. Aile, akraba ve sevdiklerimize telefon ve benzeri iletişim kanallarını kullanarak ulaşacağız.

Bayram günlerinde de evde kalalım ki, koronavirüs ile mücadelede ülke olarak elde ettiğimiz başarı daim olsun, bayram ertesi günler, gene tedbirli olmak kaydıyla, inşallah sağlıklı günlere kavuşarak adeta bayram sevincine dönüşsün.

Bu vesileyle tüm gurbetci lerimizin ve okurlarımızın , Aziz milletimizin ve İslâm âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, huzur, sağlık, hayır ve iyiliklere vesile olmasını diliyorum.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı