Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman

Bu bayramda böyle olsun

Fevzi Aydoğdu Siyasi Danışman ( Yazar )gazetehamburg.com

24 Mayıs 2020 00:04
A
a
Türlü çeşit nimetler, iyilikler ve müjdelerle dolu, on bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini idrak ederek Ramazan Bayramı’na ulaşmasının sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bayramlar ki birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularına güç kazandıran, huzurlu yaşamın tesisini ve devamlılığını sağlayan, milletçe sahip olduğumuz çok kıymetli manevi hazinelerimizdendir.

Bu günler vesilesiyle hatırlamak, hatır sormak, bayramlaşmak, kırgınlıkları bertaraf etmek aramızdaki sevgi bağlarını kuvvetlendirecek; toplumsal dayanışma açısından önem arz eden saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularını çoğaltacaktır. Memnuniyetle müşahede ediyoruz ki aziz Milletimiz bu güzel hasletleri ezelden beri yaşatmış ve bugünlere taşımıştır. Bu değerlerimizin varlığı yarınlarımıza da ışık tutmaktadır.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerden dolayı bu seneki Ramazan Bayramı'mızı evlerimizde geçirmek durumundayız. Sevgimizi göstermek veya hissettirmek için mesafeler her zaman yakın olmayabilir. Bu nedenle içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı bu bayram daha çok gönülden bayramlaşacağız; iyi dileklerde, dualarda buluşacağız. Aile, akraba ve sevdiklerimize telefon ve benzeri iletişim kanallarını kullanarak ulaşacağız.

Bayram günlerinde de evde kalalım ki, koronavirüs ile mücadelede ülke olarak elde ettiğimiz başarı daim olsun, bayram ertesi günler, gene tedbirli olmak kaydıyla, inşallah sağlıklı günlere kavuşarak adeta bayram sevincine dönüşsün.

Bu vesileyle tüm gurbetci lerimizin ve okurlarımızın , Aziz milletimizin ve İslâm âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, huzur, sağlık, hayır ve iyiliklere vesile olmasını diliyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat