4 Ağustos 2019 17:15
-A +A
Hüseyin BARANER

Biz dünyadan kopuk değiliz

Hüseyin BARANER ( gazetehamburg.com)

Biz dünyadan kopuk değiliz, bilakis tam tersi dünya bizden kopuk!
 Sanki dünya büyük bir gaz bulutu, bizde içinde istediği gibi kendi başına dönen bir gezegeniz.

Muhtemelen Türkiye’nin yer çekimi de diğer ülkelere göre çok düşük olmalı, yoksa ülkemizde bu kadar adam nasıl uçardı, yükselirdi diye düşünmek gerekir. Bizim coğrafyamızda insan birde boş olunca, ayağı yere basmak bilmiyor. Boşsan uçarsın. Boşsan her hareketin, her söylemin, her iddian seni ülkem semalarında sınırlarımıza kadar uçurur. Sizde hemen araya laf sokmayın! Ne olmuş yani yabancılar bulut veri tabanı üretiyorsa , bizimde bir sürü bulutların bile üstünde uçan adamımız var. Hem onların ki sadece dijital data, bizimkiler ise öz ve öz yurdum insanı. Yani onlar data uçuruyor, biz ise can. Hem de her şeyi bilen has ve has gugul tarikatından. Gugul'u esasında biz bulduk ‘ta , neyse başka bir yazımda yabancıların bizden nasıl yürüttüklerin size ayrıca anlatırım. Yıllardır söylüyorlar zaten bizimkiler: Biz dünyadan kopuk değiliz, bilakis tam tersi dünya bizden kopuk .

Bir kere dünyanın standartları, ölçümleri çok yanlış, TÜBİTAK’ları zamana uygun bir şekilde esnek ve anlayışlı değil. Dik kafalı, her şeyleri çok katı bu yabancıların kardeşim. Gönül hatır duygusundan hiç nemalanmışlar. "İki kere iki dört" diye tutturmuşlar bir kere... bizde o kadarını biliyoruz. Peki "beş" çıkarsa ne olacak, iş mi dursun, bu kadar adam aç ve işsiz mi kalsın? Hele bu yabancıların medyaları tamamen salak, dünyadan bir gram haberleri bile yok. Kaz Dağı’nın nerde olduğunu, IDA’nın insanlık tarihi için ne anlama geldiğini bile bilmez bunlar, cahil adamlar.. Kardeşim yine tekrarlıyorum, üzmeyin beni; Bizim standartlarımız bize Yeter’de artar bile! Biz cesuruz, siyanürü ekmeğimize sürer yeriz, ne olmuş yani, ne var bunda. Taştan ekmeğimizi kazanırız, aha işte! Kanadalı büyük patron Bloomberg TV'de itiraf etti: " Türkler en iyi taş kıran millet" dedi, bizi övdü. Adam haklı oda sıkılmış korkaklar arasında yaşamaktan Yani siz ne zannettiniz? Kanadalılar niye kendi ülkelerinde siyanür değil, salata için limon tozu bile kullanamıyorlar? Ben söyleyeyim ; korkanlarda ondan! Siyanürden bile korkan bir millet ile biz nasıl aynı değerleri paylaşabiliriz. Salak Kanadalılar Türkiye’nin 2 bin katı ağaç stokuna sahipler, ta 10 bin kilometreden gelip bizim ağaçları kesiyorlar, hem de para ödeyerek.. Dostlar şaka bir yana : Tehlike ülkemizde geleceğimizi ve yaşam kalitemizi, turizmimizi, her şeyden önemlisi sağlığımızı ve yaşam mutluluğumuzu elimizden alacak ciddi bir boyut kazandı. Doğa Türk'e kırmızı kart gösteriyor. Kadim Anadolu’muz böyle giderse üstü beton tarlası, altı zehir gölü haline dönüşecek. Genç nesillere karşı sorumluyuz. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diye diye her yer yılan çiftliğine döndü. Rant dürtümüz bizi canavarlaştırdı.

Altın yaşam ararken teneke hayata mecbur kalacağız. Unutmayalım, unutturmayalım: Toprak doğurgan Su berrak Yağmur ak Rüzgâr saf değilse: Anadolu ağlar.. Anadolu küser.. Büyük teşvik vererek siyanür ile kadim topraklardan altın çıkaracağımıza, en donanımlı, geniş katılımlı milli eğitim seferberliği ile Anadolu'da genç beyinlerden cevher çıkarsak.

DATA VE BİLGİ DAĞINA EL ELE TIRMANSAK.

Anahtar Kelimeler : Biz dünyadan, kopuk değiliz,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı