BİR YANIMI DA AL GÖTÜR

3 Aralık 2022 18:26
A
a
Bir yanımı bıraksam sana diye düşünürüm bazen öyle sebepsiz. Bilirim bana bakışından duyguların kaçamak ürkekliğini. Belki ne kadar güzel olduğumu düşünürsün ya da ne güzel bir delikanlı!
Belki de hoş, sevimli bir amca, teyze. Belki bir yakının, belki uzak. Ne fark eder bakışlarındaki ışık solunca, bir yanımı alıp gidince ya da beni öyle bırakıp tek başıma?
Bir yanım bende kalsın bari hayallerimle birlikte.
Bir yanım nasıl diye umursamaz bakışların kaçamaklığını bilirim de güler geçerim fütursuz oluşunda belki. Belki de hassas duygularında incinip kırılırsın kim bilir.


Ben hayallerimin güzelliğiyle yaşarım en güzel dünyaları kurarken koca yüreğimde. Seni bilmem ne de hayallerini. Belki bencil, egoist, belki de acımasız. Belki de içinde bir yanlarının eksikliğini bile fark etmeden, duyarsız yaşarken kim bilir.
Ayrımsız, sevgi dolu bakışlar altında bir gökyüzü kucağında sallanırken mavilikler içinde düşünürüm ben hayallerimi. Sen ne hâldesin? Bilmem. Belki de sen bir yanı eksik hüzünle kendi dünyanda.
Bir yanımla kalırım “Hayatın benden aldıklarına takıntı yapmadan güzellikleri eksiklikler içinde nasıl zengin bir duygu seli içinde harmanlar, paylaşırım?” diye. Belki de duyarsız bakışlardan daha güçlü ve daha insani.
Anlayacağın daha yaşamsal bir hayalin gerçekliğine inanan güçlü bir duygu selinde yaşarım hayallerimi kucaklayıp. Seninle ya da sensiz anlayacağın. Sen ne haldesin? Bilmem. Eksiklerinle baş başa. Belki de duyarsız yanlarını fark etmeden kibirle.
Bir yanım bende kalsın sevgi dolu olmayacaksa gönül bağı, kaçamak sahte bakışların ikiyüzlülüğünden uzak. Bir yanım bende kalsın hayallerimin gerçek zenginliğinin derinliklerinde sevdaya dair ne varsa. Bir yanım bende kalsın hayatı kardeşçe, sevgiyle yoğrulmuş rengârenk farklılıklar içinde el ele bir yanımız eksik olsa da anlayacağın.
Nasıl baktığını bende değil, kendinde görürsen al bir yanımı da götür, diyeceğim yoksa bırak, bir yanım bende kalsın. Sen kal nasılsan. Gönlünü hoş tut, ben iyiyim hayallerimin peşinde koşarken. Ha bir yanım eksik ha sen.Masmavi bir gökyüzü altında nefes alıp verdikçe bu hayalde herkese yer var anlayacağın. İstersen al götür ya da bırak kalsın. Kaçamak bakışların ürkekliğinden uzak.
Bir yanım bende hoş, sen bilmezsin belki de sen bir eksik.
Sen hoş ol, sıkma canını. Benim her yanım hoş.
Senden ne haber? Kim bilir.
Belki yapayalnız.
 

 
1000
icon
M.ozenc.. 3 Aralık 2022 22:40

Duyguların ,yüklemi yürekten gelince, kalemde arzuhal özet şekliyle yansımasına ekleyebilecegim bır. şeye yer kalmamıştır. .kalemin ve yüreğin sağolsun sevgili Cezmi!

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat