BİR UMUTTUR YAŞAMAK

Gülten ABACI/YAZAR

5 Nisan 2022 20:22
A
a
Şüphesiz yaşadığımız dünyada hepimizin çok çeşitli umutları, hayalleri vardır. Okumak, güzel bir mesleğe sahip olmak, kariyer yapmak, evlenmek, mutlu olmak, çocuk sahibi olmak, ev almak, araba almak, iş kurmak, dünyayı gezmek vb. isteriz.
Yaşadığımız her ne olursa olsun; ister acı ister tatlı hepsi bizim en güzel dersimizi veya şeklimizi almamız içindir. Bazen kor gibi ateşlerde yanar gibi oluyoruz, bazen de doğada âdeta tertemiz bir havada nefes alıyoruz. Kendimize gelebilmemiz için birçok sınavdan geçiyoruz ve birçok tecrübe kazanıyoruz. Sonunda bizi biz yapan değerlerimizle şekillenip kendimize geliyoruz.
ÖNEMLİ OLAN
Yaşam bazen hepimizin başına kötü, bazen de iyi olaylar getiriyor. Önemli olan, bu olaylardan dolayı pes etmek değil, hepsinden birer ders çıkartıp “Kendimizi daha nasıl güçlü duruma getiririz?” diye bir çıkar yolu bulmaktır çünkü biz karşımıza çıkan hiçbir şeyi boş yere yaşamıyoruz.
Aldığımız her kararın veya düşüncenin bir sebebi vardır. Asıl önemli olan, nasıl tepki verdiğimiz, nasıl algıladığımız ve davranışlarımızın hangi yönde olduğudur. Bazen çok güzel hayaller kurarız fakat bilmeliyiz ki kurduğumuz hayaller gerçekleşmediğinde yaşadığımız üzüntü, üzüntülerin en güzelidir çünkü o üzüntünün içerisinde koskocaman bir umut gizlenmektedir.
DOĞRU HAYALİ KURMAK
Mutlu olmamız için hayal kurmak yeterli değildir. Önemli olan, doğru hayali kurmak ve umut etmektir. Bazen de anılarımızı yaşatmaya çalışırken hayallerimizden oluyoruz. Bir umudumuz olsun her zaman tıpkı ilkbahar gibi. Umut etmedikçe bir şeyleri başaramayız. Unutmayalım ki biten her şey, başlayan başka bir şeydir. Hayallere yer açmak demektir. Yeter ki umudunuzu yitirmeyelim!
Umutlarımızın gerçekleşmesini istiyorsak peşinden koşalım. Umut olmadan istenileni bulamayız. Umutsuz durumlar asla yoktur. Umutsuz insanlar vardır. Nerede hayat varsa her zaman orda umut vardır.
Gönlünüzden mutluluk, yüreğinizden umut eksik olmasın!
Sevgilerimle
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat