BAYRAM GELMİŞ, NEYİME?

Uğur TÜRKMEN/YAZAR

9 Temmuz 2022 01:51
A
a

Lütfen, yukarıdaki başlığı görüp hemen yargılamayın!
Neden “Bayram Gelmiş, Neyime?” başlığı? Hemen izah etmeye çalışayım. Malum koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisine aldı. Kısıtlamalar, sokağa çıkma yasakları derken birçok kişi işini kaybetti. Kimi işverenler, dükkânlarına firmalarına kilit vurdu, kapatmak zorunda kaldı. Yasaklar, kısıtlamalar yavaş yavaş kalktı derken dünya genelinde ekonomik kriz baş göstermeye başladı. Sanki biz Türkiye olarak bunların acısını biraz fazla hissetmeye başladık. Şu an başını almış giden enflasyon ise milyonlarca insanımızı nefes aldıramaz duruma getirdi. İnanın, fiyatlar, etiketler konusuna hiç girmeyeceğim. Sadece 210 gram ekmek olmuş 5 lira. Bir yıl önce konut kirası bin 500 TL iken şimdi istenen ise 6 bin ile 8 bin TL arasında değişiyor. Detaylara girip şimşekleri üzerime çekmek istemem. Yeteri kadar baskı görmüş bir gazeteciyim. Ben sadece gazeteciyim, başka işlerden anlamam. “Keşke anlasaydım!” der miyim? Ali Cengiz Oyunu’ndan?  Sahtekarlıktan? Neyse kendimden bahsetmeyeceğim ben sadece gazeteciyim.
KEŞKE!
Keşke yazacaklarım beni yanıltmış olsa, keşke mahcup olsam!
Bayram geldi, çocuklar bayram kıyafetleri bekler, bayram harçlığı bekler. Çocuk sonuçta, bekler de bekler.
Çocuğuna bayramlık kıyafet alamayacak olan, bayram harçlığı bile veremeyecek olan, anne ve babalar maalesef son yaşanan krizden sonra kat be kat artmış durumda. İşte bundan sebep “Bayram Gelmiş, Neyime?” başlığını attım çünkü evladına veya evlatlarına bayramlık kıyafetler alamayacak anne babalar, “Bayram Gelmiş, Neyime?” diye soruyor.
Neyse kimsenin ağız tadını kaçırmak istemem. Sadece hiç sebepsiz aklıma bu geldi, yazmak istedim.
Son olarak kurban kesimine karşı olanlara şunu söylemek isterim. İslam dininin şartlarından biri kurban kesmektir, ihtiyaç sahiplerine et verilmesi anlamında. Daha fazla uzatıp tartışma konusu yaratmak istemem.
Herkese hayırlı bayramlar dilerim!
Hayatın renkleri sizlerle olsun!
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat