ATATÜRK’ÜN GİZLİ VASİYETİ Mİ DEDİNİZ?

Remzi UYSAL/YAZAR

17 Kasım 2021 22:33
A
a
Son günlerde, 2023 yılı yaklaşırken “Atatürk’ün gizli vasiyeti açıklansın.” seslerinin nakarat şeklinde yükselmekte olduğunu duymaktayız. Gerçi bu plan, yeni değildir, her geçen gün de çapı genişletilmektedir.
Sevdiğim bazı genç arkadaşlarım “TÜRGEM ve Remzi abi bu konuda ne düşünüyor?” diye bana gönderme de yapıyor. Bu sorumun sorulduğu “TÜRGEM Dostları” sayfasında soruya yanıt verdim. Yanıtımı buraya, kendi sayfama taşıyıp, biraz da genişleterek bir daha değinmenin gereğini görüyorum. Aslında ve aynı zamanda, bu önemli konuyu TÜRGEM gündemine taşıyarak, bizi sayarak tarafıma yöneltmiş oldukları için sevdiğim bu köftehorlara teşekkür de ediyorum. 
BÜYÜK VASİYET
TÜRGEM’in, Atatürk’ün vasiyeti olarak kabul ettiği şudur: “Onun bize emanet ettiği laik cumhuriyetin korumasında küçük bir pay ile de olsa yardımcı olunması, cumhuriyetin çağdaş medeniyetler seviyesine taşınması, akıl ve bilime sahip çıkılmasına katkıda bulunulması ve savunulmasıdır.”
Atatürk “Benim söylediklerim, bir gün bilim ile çelişirse siz benim söyledikleri değil de bilimin tarafını seçiniz.” demiştir.
İşte bize büyük bir vasiyet!
Akla hitap eden bundan daha büyük bir vasiyet olabilir mi?
Atatürk’ün bıraktığı Nutuk da bir yol gösterici ve vasiyet değil midir?
Atatürk’ün bize emanet ettiği laik cumhuriyeti; hilafete dolayısı ile şeriat ve halife yönetimine dönüştürmek isteyen art ve karanlık niyetli kişilerin birtakım gizli plan ve oyunlar içinde olabileceği gerçeğine karşı her yurtseverin dikkatli olması gerekir çünkü başka Türkiye yok.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat