ACI, YALNIZLIĞI SEVER

Cezmi Ancil/YAZAR

3 Ekim 2021 19:31
A
a
Bir demet güneş ışığı, küçük pencereden yüzümü okşarcasına, içeri girdiğinde, kıvranarak kalkmak istedim. Yanlarım acıdı. İlaçlarıma uzanmak istedim. Annem gibi yüzümü okşayan güneş ışığını terk ederek doğrulmak istedim.
Sahiden ne çok özlemişim annemi. Hasta olunca daha da aklına düşüyor insanın annesi. Yaşın önemi yok hele yalnız da olunca. Babam görmesin, derdim hâlsiz hâlimi. Zayıf sanmasın beni. Yakışmaz.
İçerisi de ne kadar soğuk geliyor insana yalnız olunca. Beton duvarlar üstüne yıkılıyor âdeta insanın. Kapının önünde anahtar şakırtıları. İnadına yapar gibi. Hangi mevsim? Önemi de yok. Yanlarım ağrıyor. Uzanınca yalnızlığa ağrılarla daha da ağrıyor.
 
Küçük bir pencere ve demir bir kapı. Birkaç volta sesi. Bazen tespih sesleri karışıyor anahtar şakırtılarına. Gün sayar gibi tespih tanelerinde adım adım. Yan yana. Omuz omuza. Ağrısa da yanlarımız dik durmaya çalışarak. Gülüşümüz eksik olmadan. Zayıf görmesinler. Yalnız olsak da.
 
Unutulmak daha da acı veriyor kesinlikle. Yanlarımızın acısından daha beter. İlacı da yok.
Akşam olunca karanlık erken çöküyor içeriye. Kapılar hep kapalı. Duvarlar son ışık kümesi de çekilince erken kararıyor yüzümüze hiç bakmadan. Öpülmek gelir insanın içinden. Sıcacık bir öpücük. Ya sevgili ya anne. Babam görmesin istersin. Zayıf görünmek yakışmaz, bir de zalim olan.  
 
Karanlığı üstüne örterek uyanmaya çalışır insan, ağrılarını kollarının arasına alarak. Hülyalar kurarsın en güzelinden. Umudun yeşerir her daim ağrılarına rağmen. Sadece yalnızlık zor hele unutulmuşsan. Kuru sözler hikâye. Anlarsın. Anlarsın ama umudundan vazgeçmezsin ya da çocukça “Boş ver.” dersin onları. Hayalin kalsın seninle, dersin en gerçeğinden. Acı, yalnızlığı sever. Umut da seninle yalnız kalınca. Laf dinlemez, takmaz bile. Sen ve ben, der acı. Yüzündeki tebessüm soluncaya kadar. Sen ve ben. Acı, yalnızlığı severmiş.
Yanların ağrıyınca, gece bastırınca.
Acı en çok karanlığı severmiş.
Yanlarım acıyor.
 
Sabah ola, hayrola. Güneş doğuncaya kadar. Ağrılarım ve ben. Yapayalnız.
 
Gerisi laf.
 
Acılar yalnız….
 

 
1000
icon
Zeynel aslankaya 5 Ekim 2021 11:56

Acı karanlığı sever. Kalemin tükenmesin. Sevgili Ancil

0 0 Cevap Yaz
Zeynel aslankaya 5 Ekim 2021 11:54

Acı karanlığı sever, yirmidört ten sonra kaşe der. Kalemin tükemesin sevgili Ancil.

0 0 Cevap Yaz
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat