20 YIL ÖNCEKİ BİR FOTOĞRAFIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Tuğba ÖZAY/YAZAR

28 Ağustos 2022 20:55
A
a
Merhaba, gazetehamburg,
 
Merhaba, gazetehamburg Okuyucuları,
 
Merhaba Tubistlerim,
 
Sizi biraz ihmal ettiğimin farkındayım. Lütfen, kusura bakmayın! İşler, koşuşturmalar… Son olarak Manavgat’taki orman yangınında büyük hasar alan çiftliğimdeki tadilatlar derken yazmak bugüne kısmet oldu. 
 
Gördüğünüz bu fotoğrafın neredeyse 20 yılı var. 2000’lerin başı. İbo Show’lu yılların en revaçta olduğu dönem. Programda ben ve sevgili Gülşen ve tabii ki abim İbrahim Tatlıses. Bu sabah, bir sevenim göndermiş. Hem çok duygulandım hem çok sorguladım her şeyi. En saf, en masum olduğumuz yıllardı belki de. Belki de bu denli incinmemiş, incitmemiş, örselenmemiştik. Öncelikle hem Gülşen’e hem de İbrahim abiye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İbrahim abi trafik kazası geçirdi, çok şükür ki durumu iyi. Gülşen, özellikle son aylarda her yaptığı olay olan, konuşulan kadın. Kurmuş olduğu talihsiz bir cümle, onun özgürlüğünden mahrum olmasına sebep oldu.
 
Herkesin inancına saygım sonsuzdur. Keza bu tip konular, benim nezdimde tartışmaya kapalıdır. Ayrıca sadece belli bir zümreyi zikrederek espri yapılmasına ya da ciddi bir şekilde konu edilmesine de karşıyımdır bazı şeylerin. Daha önceki yıllarda sevgili Aysun Kayacı da yanlış anlaşılmış ve linç edilmişti. Ben de çok defa linç edilenlerden biriyim ülkemde hatta daha ötesini de yaşamış bir insanım.
 
GEÇMİŞ OLSUN
 
Keza bürokrasi dilinin bile iyice çirkinleştiği bir dönemde bir kadının, bir sanatçının sözlerinin aylar sonra servis edilip kişinin hapse sokulması enteresan bir durumdur. İnsan, ister istemez bunca önemli toplumsal olay ve konu varken Gülşen’in tutuklanmasını ilginç buluyor. Yine bir ağustos ayı ve yine bir kadın sanatçı içeride. Tahminim ilk mahkeme özgürlüğüne kavuşması yönünde. Geçmiş olsun. Sabır dilerim. Hayat işte böyle bir şey!
 
Bu fotoğraf da çok şey anlattı bana. Bugün varız, yarın yokuz. Bugün mutluyuz, yarın mutsuz. Bugün özgürüz, yarın mahpus.
 
İşte öyle bir şey!
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat