Kuşadası'nda Hamburg'lu İşadamına Silahlı Saldırı

Türkiye 27 Temmuz 2019 21:50
Videoyu Aç Kuşadası'nda Hamburg'lu İşadamına Silahlı Saldırı
A
a

Kuşadası’nda yüzlerce yerli ve yabancı turistin gözleri önünde silahlı saldırıya uğrayan Hamburg'lu İşadamı Gürcan Serbes bacağından vuruldu.


Haber Ali Akdemir

Kuşadası’nda yüzlerce yerli ve yabancı turistin gözleri önünde silahlı saldırıya uğrayan Hamburglu İşadamı  Gürcan Serbes bacağından vuruldu. Turistlerle birlikte binlerce kişinin bulunduğu Lozan Meydanı’nda yaşanan silahlı saldırı sonrası, Pita Döner restorandaki müşteriler ve turistler korku ve panik nedeniyle  sağa sola kaçışmışlardır.

Turizm Bakanı Devreye Girdi

2010 yılında Hamburg'tan Kuşadası'na yerleşerek inşaat sektöründe  Müteahhit olarak ticarete atılan Gürcan Serbes,  uzun süre yaşadığı Almanya'da  "Afacan Reisen" adı altında Türklere ve Almanlara seyahat acentalığı hizmeti vermişti.

Aydın, Söke ve Kuşadasında Müteahhit olarak inşaatlar yapan Gürcan Serbes, yaptığı işe ek olarak  yakın bir zamanda Kuşadasının en işlek caddesinde Pita Döner restoranını açarak gastronomi dalında  hizmet vermeye başlamıştı. 

Hamburglu işadamı'na yapılan saldıradan sonra Turizm Bakanı devreye girerek, konuyla ilgili yetkililerden bilgi almış ve saldırganlanların Türk  turizmini baltalamaya yönelik bu saldırılarına karşı   yasal işlemlerin yapılmasını istemiş ve olayın mağduru Gürcan Serbes'e geçmiş olsun dileğinde bulunmuştur .Dehşet Anları! Turistlerin Gözü Önünde Silahlar Konuştu.

Olay, saat 22.00 sıralarında turizm sezonunun en yoğun günlerini yaşayan Kuşadası’nın sahil bandında yer alan Lozan Meydanı’ndaki  Pita  dönercide meydana gelmiştir. Edinilen bilgiye göre, son model bir arabayla bölgeye gelen şüpheli, aracından inip ilçenin en çok iş yapan işletmelerinden birisi olan dönercinin önüne geldiğinde belindeki silaha sarılmıştır.  Yüzlerce turistin yürümekte olduğu ve tıklım tıklım olan iş yerinin kapısında beklemekte olan işletmenin sahibi  Gürcan Serbes'e (50) üç el ateş eden şüpheli, hızla bölgeden uzaklaşmaya çalışmıştır.  Kaçmaya çalışan şüpheli, devriye görevi yapan çarşı ve mahalle bekçiler ile bölgede nokta görevi yapan trafik ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanmıştır. Olayda, seken kurşunlar çevredeki iş yerlerinin camlarına isabet etmiştir. Yaşanan büyük korku ve panik nedeniyle turistler ve vatandaşlar sağa sola kaçışmıştır.

Ayağına isabet eden tek kurşunla yaralanan işletmeci Gürcan Serbes, 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk tedavisinin ardından Kuşadası Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Araçta bulunan arkadaşıyla birlikte gözaltına alınan saldırgan H.G, sorgulanmak üzere emniyete götürülmüştür.

"Bu Saldırı Turizme Yöneliktir"

Uzun yıllar Hamburg'ta ticaretle uğraşan ve  çevresinde son derece sevilip, sayılan başarılı işadamı Gürcan Serbes ile saldırıdan sonra bir görüşme gerçekleştirdik.  Yaptığımız görüşmede Serbes,"Yapılan saldırı ve sıkılan kurşun özünde bana değil, Türk Turizmine yapılan bir saldırıdır. Başarımı hazmedemeyenlerin bu saldırısı beni asla yıldıramaz. Olay'dan sonra Turizm bakanın arayarak konuya eğilmesi beni mutlu etmiştir. Bundan böylede asla  taviz vermeden ticari faaliyetlerime devam edeceğim" dedi.

Kuşadası çevresinde infial uyandıran saldırıdan sonra Gürcan Serbes'i,  Avrupadan ve Türkiye'den çok sayıda vatandaş arayarak ve bizzat dükkana gelerek  geçmiş olsun dileğinde bulunmuşlardır.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat