Kokoretsi değil, kokoreç

Türkiye 25 Ocak 2023 01:36
Videoyu Aç Kokoretsi değil, kokoreç
A
a

Yunan mutfağı kokoreci kokoretsi adıyla sahiplenirken Türk kokoreççiler kendisinden son derece emin: “Yunanistan da yapılan kokoreç ile bizim yaptığımız kokorecin alakası yok.”

Türk mutfağının baklava, yoğurt, cacık, döner gibi eşsiz lezzetlerini sahiplenen kokoretsi adını verdiği kokoreci sahiplendi.
Türk medyasında “Yunanlar kokoreci sahiplendiler.” şeklindeki haberler Atina’da yankı yarattı. Türk-Yunan mutfak savaşı şimdi de sokak lezzetleri arasında en çok tercih edilen yiyecek olan kokoreç ile gündem oldu.

“Kokoretsi ile kokoreç farklı lezzetler”

Kurtuluş’taki son durağın ünlü ismi Kokoreççi Sinan Usta kokorecin özelliklerini “Yunanistan da yapılan kokoreç ile bizim yaptığımız kokorecin alakası yok, farklı lezzetler. Bu yüzden de tartışmak anlamsız. Biz sadece bağırsak kullanıyoruz. Yunanistan bağırsağın içini ciğer, böbrek, uykuluk ve baharat ile dolduruyor. Bu da Türk kokorecini başka bir yere taşıyor. Biz beş yıldızlı özel bir lezzet sunuyoruz. Bunu sosyete ve magazin dünyasının ünlülerinin ürünüme gösterdikleri ilgiden görüyorum.” şeklinde anlattı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat