Koçluk ile Değişen Hayatlar yayımlandı

Almanya 6 Ekim 2022 00:34
Videoyu Aç Koçluk ile Değişen Hayatlar yayımlandı
A
a

“İnsan çoğu zaman bir yol arkadaşına ihtiyaç duyar. Yaşam koçluğu süreci, kişinin bir yol arkadaşına ihtiyaç duyduğu anda başlar.”


Oğuz Saygın ile Seyhan Genç’in birlikte yazdığı “Koçluk ile Değişen Hayatlar” kitabı yayımlandı.
Kitabın Yazarlarından Seyhan Genç, koçluk araçlarını Oğuz Saygın felsefesiyle bütünleştirerek hazırladıkları Koçluk ile Değişen Hayatlar’ı bir yaşam koçluğu kitabı olarak tanımlıyor.
Genç kitapla ilgili olarak “Çoğu insan, hayat yolunda birçok sorunun etkisinde kalır ve çözüm yollarının farkında olmadan yaşar. Sorunlarla baş etmeye çalışmak, yeni bakış açıları ve çözümler geliştirmek ister, işin içinden çıkabilmek için mücadele eder. Yaşanılan birçok sorunun yine kendinden kaynaklandığını göremez. Hedefe giden yolda başlangıç noktası kişinin kendi merkezidir. İnsan, yaşamla olan bağını öncelikle kendi merkezine ulaşarak kurar. Oradaki etkin kaynaklarına ulaştığında yeni davranış becerileri ve güçlü bir yetkinlik geliştirmeyi, farklı bakış açısı kazanmayı, doğru ve esnek düşünce yapısına sahip olmayı öğrenir. Değişerek yine kendinden özgürleşir, alışkanlıklarının yönünü değiştirir, hayallerinin ve hedeflerinin farkını bilir, öz değerine ulaşır ve kendisi için asıl anlamın ne olduğunu bilir. Sorumluluk almayı öğrenir ve ihtiyaç duyduğu cevapları bulur. Dengeli ve başarılı bir yaşam sürmek için nelerin olması gerektiğini anlar. Doğru karar alma ve seçim yapma yetilerini geliştirir. İnsan çoğu zaman bunları yapabilecek iç görüye sahip olamaz ve bir yol arkadaşına ihtiyaç duyar. Yaşam koçluğu süreci, kişinin bir yol arkadaşına ihtiyaç duyduğu anda başlar.” açıklaması yapıyor.


“Yaşam koçluğu, yaşamı öğrenme sanatıdır”


“Tek başınıza bir yolculuğa çıktığınızı düşünün. O yolculuk sırasında size eşlik eden, her derdinizi dinleyen, sizinle empati kurabilen ve sorunlarınız için çözümler arayan, yargılamayan, güven veren, motivasyonunuzu yükselten, içinizdeki gücü size hatırlatan, anlaşıldığınızı ve sevildiğinizi hissettiren bir yol arkadaşınız olsun istemez misiniz?” diyen Genç, yaşam koçunun danışanla birlikte hayalleri hedefe dönüştüren bir yolculuğa çıktığını ve bu yolculuk sırasında danışanına yolu göstermediğini onu yolda tuttuğunu söyledi. Genç “Koçluk programı, insanın yaşayabileceği tüm sorunların çözümlerini, yine kendi içinde sahip olduğu kaynaklardan bulabileceğini fark etmesini sağlamaktır. Yaşam koçluğu, yaşamı öğrenme sanatıdır. Kişi bu sanatı kendisi öğrenir, uygular ve hayata uyumlanırsa başarılı bir hayata ulaşabilir. Gerçek yaşam hikâyelerinden örneklerle yazılmış olan bu kitapla koçluk bilgilerini öğrenerek kendi yaşamanızın lideri olabilirsiniz.’’
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat