İşçiydi, loto zengini oldu

Almanya 8 Kasım 2022 20:24
Videoyu Aç İşçiydi, loto zengini oldu
A
a

Almanya’da İnşaat İşçisi Kürşat Y’nin hayatı, 10 milyon euroluk ikramiyeyi kazanmasının ardından değişti.


Almanya’da İnşaat İşçisi Kürşat Y., 24 Eylül çekilişinden toplam 9 milyon 927 bin 511 euro 60 cent kazandı.
Büyük ikramiyeyi kazananların genelde mümkün olduğu kadar bunu gizlemeyi tercih etmesine karşın Kürşat Y., bu mutluluğunu medya aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.
Dortmund’da inşaatlarda işçi olarak çalışan Kürşat Y., Bild am Sonntag gazetesine özel röportaj verirken loto kazanma hikâyesi kapaktan paylaşıldı.  

Düzenli olarak loto oynayan Kürşat y., o güne kadar binlerce euro yatırdığı lotodan en fazla 3 bin euro kazandı. Kürşat Y., 24 Eylül çekilişinden iki gün önce saat 15.47’de mahallesindeki loto bayisinde yine büyük ikramiye için 139 euroluk kupon doldurdu. Oynadığı loto kuponunu kenara attı ve unuttu. Gazetelerde büyük ikramiyenin Dortmundlu bir talihliye çıktığını öğrenince kuponunu alıp loto bayisine giden Kürşat, burada, loto merkezine başvurması gerektiğini öğrendi. Orada bir form doldurup başvuruda bulunan Kürşat, bu arada kuponun fotoğrafını çekip arkadaşına da gönderdi ve kendisi adına kontrol etmesini istedi. Arkadaşı ise yaklaşık yarım saat sonra görüntülü arayarak milyoner olduğunu söyledi.

“Ailem artık maddi kaygılardan uzak yaşayabilir”

Röportajda müjdeyi alır almaz ailesinin yanına koştuğunu belirten Kürşat “Ailemi birçok kez üzdüm. Artık maddi kaygılardan uzak yaşayabilirler. Bu, inanılmaz bir mutluluk hissi veriyor. İş yerindeki şefimi arayarak artık zengin olduğumu ve çalışmayacağımı söyledim. Birkaç gün sonra da iş yerine giderek, eşyalarımı toplayıp arkadaşlarımla vedalaştım. Eski iş yerindeki arkadaşlarıma da lüks bir et restoranında yemek kuponu hediye ettim.” şeklinde konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat