Hamburg’ta enerji faturalarını ödeyemeyenlere kolaylık sağlanacak

Hamburg 27 Ağustos 2022 12:47
Videoyu Aç Hamburg’ta enerji faturalarını ödeyemeyenlere kolaylık sağlanacak
A
a

Hamburg Eyalet Hükümeti ortaklarından Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) milletvekilleri, enerji faturalarını ödeyemeyen hanelere enerji ikmalinin kesilmeyeceğini belirtti.


Hamburg Eyalet Hükümeti, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği savaş nedeniyle Avrupa’da ortaya çıkan enerji fiyatlarındaki artıştan Hamburgluların olumsuz etkilenmemesi için çözümler arıyor.
Bu doğrultuda, Hamburg Eyalet Hükümeti ortaklarından Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) milletvekilleri, enerji faturalarını ödeyemeyen hanelerin enerji ikmalinin kesilmeyeceğini, bu durumdaki kiracıların konutlarından çıkarılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı.
Milletvekilleri yaptığı açıklamada, Hamburgluların maddi yükünü hafifletmek için federal ve eyalet parlamentolarında yürütülen yoğun çabaları memnunlukla karşıladığını söyleyerek Hamburg’da hiç kimsenin enerjisiz bırakılmayacağını belirtti.
Acil yardım fonu oluşturulacak
Buna göre artan enerji giderleri yüzünden maddi sıkıntı içine düşen ve enerji faturalarını ödeyemeyecek durumdaki kişiler için kısa vadede acil yardım fonu oluşturulacak. Bu fondan enerji giderlerini karşılayamayacak ölçüde zor durumda olan Hamburglulara destekte bulunulacak.  
                                                         www.gazetehamburg.com 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat