Hamburg’dan medya ekonomisine büyük katkı

Hamburg 6 Kasım 2021 17:24
Videoyu Aç Hamburg’dan medya ekonomisine büyük katkı
A
a

Bild gazetesi ve Axel Springer Verlag bünyesindeki birçok gazetenin basıldığı Hamburg, Almanya medya sektöründe önemli bir ağırlığa sahip.

Almanya’nın Hamburg Eyalet Parlamentosu Kültür ve Medya Komisyonu tarafından hazırlanan “Hamburg’daki Özel Teşebbüslü Medya Ekonomisi Raporu, Hamburg’un medya sektörüne katkısını ortaya koydu.
Hamburg Eyalet Parlamentosunda ele alınan rapora göre Hamburg’da medya, bilişim ve komünikasyon sektöründe sigortalı 100 binden fazla kişi çalışıyor.
Medya sektöründe önemli aktör
Yıllık cirosu 9,5 milyar euro olan sektörde 35 binden fazla şirket faaliyet gösteriyor. Söz konusu büyüklükle Hamburg, Alman medya ekonomisi sektöründe önemli bir aktör konumunda.
Hamburg Eyaleti Parlamentosu, teşvik imkânlarını kullanarak özellikle yeni, genç girişimcileri, şirketleri ve yaratıcı projeleri gelişme aşamasında büyük bir çabayla destekliyor.
Uluslararası üne sahip gazeteler Hamburg’da
Almanya'nın en çok satılan Bild gazetesi ve Axel Springer Verlag bünyesindeki birçok gazete ve Die Zeit gazetesi Hamburg'da basılıyor. Almanya'nın resmî haber ajansı olan Deutsche Presse Agentur (DPA)'nın merkezi de Hamburg’da bulunuyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat