Hamburg’da yüksek enerji faturalarını ödeyemeyenler için çözüm aranıyor

Hamburg 16 Nisan 2022 21:29
Videoyu Aç Hamburg’da yüksek enerji faturalarını ödeyemeyenler için çözüm aranıyor
A
a

Hamburg’da Rusya ve Ukrayna Savaşı sonucunda daha artan enerji faturalarını ödemede güçlük çeken abonelerin sorunlarına çözüm bulunması yönünde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller, 2019 yılında oluşturulan “Ödeme Sıkıntısını Nedeniyle Elektrik, Doğalgaz ve Su Kesilmesini Önleme Yuvarlak Masası” adlı birimin çalışmalarını sürdürmesini talep etti.
Öneri, Rusya ve Ukrayna Savaşı’yla normalde yüksek olan ithal enerji
kaynaklarının fiyatının daha da artması sonucunda elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödeme sıkıntısı yaşayan hane sayısının çoğalması üzerine verildi. Öneride, söz konusu birimin, devlet yardımı alma olanağı bulunmayan hanelerin ağır mağduriyet durumlarını da inceleyip uygun çözüm yolları bulması yer alıyor.
Çok dilli bilgilendirici broşürler
SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz, Yuvarlak Masa’nın ağır mağduriyet durumlarının nasıl engellenebileceğinin incelemesinin yerinde olacağını söyledi.
Yılmaz ayrıca Sosyal Yardım II’nin bu çerçevede tanıdığı yardımlar ve imkânlar hakkında insanları çok dilli bir bilgilendirme broşür ile daha yoğun şekilde aydınlatmasının gerekliliğini vurguladı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat