Hamburg’da Türk müziği esintisi

Hamburg 5 Haziran 2022 17:35
Videoyu Aç Hamburg’da Türk müziği esintisi
A
a

Burhan Kul ve öğrencileri Hamburg’da düzenlenen “Yaza Merhaba!” isimli konserde, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerini seslendirdi.

Burhan Kul Türk Müziği Akademisi, Hamburg’da “Yaza Merhaba!”’ adı ile bir konser verdi.
Almanya’nın çeşitli kentlerinden akademiye bağlı olanların da bulunduğu 15 müzisyen ile Türkiye’den 70 müzisyenin yer aldığı koronun konseri Haus im Park Salonu’nda yapıldı.

Konsere, Hamburg Eyalet Meclisi Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Milletvekili Güngör Yılmaz, Hamburg. T.C. Başkonsolosu Emine Derya Kara ve çok sayıda müziksever katıldı.

Burhan Kul ve öğrencilerinin Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden örnekler sunduğu konserin ikinci bölümünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanatçısı Çiğdem Gürdal, kendine has yorumu ve seslendirdiği birbirinden güzel şarkısıyla konsere renk kattı.

Burhan Kul’un kendi eseri olan Veda şarkısını Çiğdem Gürdal ile birlikte söylemesiyle duygulu anların yaşandığı konserde, müzikseverler zaman zaman şarkılara eşlik etti.

Konserde Hamburgluların yakından tanıdığı Gülden Arık ve Gönül Dağdeviren ve Murat İlknahar da birer şarkı seslendirerek müzikseverler tarafından büyük alkış aldı.

Topluluktan akademiye
Burhan Kul Türk Müziği Akademisi, 2017 yılında, “Burhan Kul Türk Müziği Topluluğu” olarak yola çıktı. Topluluk, 10 Nisan 2018 tarihinden itibaren akademiye dönüştü. Akademi şu anda Türkiye ve Almanya’da dokuz sınıfta yaklaşık 160 öğrencisi ile yola devam ediyor.

 
1000
icon
Hüseyin Deper 6 Haziran 2022 19:25

Burhan Kul Uluslararası Türk Müziği Akademi sınıflarının 70 kişilik sahne katılımı ile ve Değerli hocalarımız Çiğdem Gürdal ve Burhan Kul’un da sahne aldığı şu ana kadar Hamburg’da yapılmayanı yapmak çok keyifli ve başarılı idi. Hamburg’lu müzik severler iliklerine kadar müziği yaşadışar. Tüm katılımcı arkadaşlar ve hocalarımıza , emeği geçen herkese emeklerinize sağlık diyorum.🧿🧿🧿🧿bir dahaki konserde buluşmak dileği ile.💐💐💐💐💐💐 Hamburg Sınıfı Koordinatörü Hüseyin Deper

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat