HAMBURG’DA TÜRK ECZACIDAN ÖRNEK KAMPANYA

İş Dünyası/Ekonomi 11 Ekim 2020 18:51
Videoyu Aç HAMBURG’DA TÜRK ECZACIDAN ÖRNEK KAMPANYA
A
a

Türk Eczacı İlker İşkin, koronavirüs pandemisi nedeniyle ilaçlarını eczaneden almakta sorun yaşayan vatandaşlar için “Reçeteni gönder, ilaçlarını evine gönderelim.” uygulaması başlattı.

Hambug’un ilk Türk eczacılarından İlker İşkin, sağlık alanında örnek oluşturacak bir kampanya başlattı.
 
İşkin, başlattığı kampanya kapsamında, doktor tarafından yazılan reçeteyi posta yolu ile eczanesine ulaştıran hastaların evlerine ilaçlarını teslim ediyor.

Konu ile ilgili olarak gazetehamburg’a konuşan İşkin, koronavirüs pandemisi dolayısıyla evinden çıkmak istemeyen veya eczaneye sağlık sorunlarından dolayı gidemeyen vatandaşlar için bu uygulamayı başlattıklarını belirterek “Doktor tarafından yazılan reçetelerini bize gönderen hasta vatandaşlarımıza reçetede yazılan ilaçlarını evlerine gönderiyoruz. Bu uygulama çerçevesinde, vatandaşlarımız Almanya’nın neresinde olursa olsun reçetelerini posta yolu ile bize ulaştırdıklarında, hızlı bir şekilde ilaçları kendilerine ulaştıracağız.” şeklinde konuştu.
 
Hamburg’da standlar açılacak
 
Hamburg içinde yaşayan vatandaşlar için de semtlerde alışveriş merkezlerine yakın yerlerde stant açmayı düşündüklerini aktaran İşkin, “Vatandaşlarımız, bu stantlarda yer alan kutulara reçetelerini bıraktıklarında, aynı gün kendilerine ilaçlarını göndereceğiz. Böyle bir çalışmayı da başlatmayı düşünüyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.  
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat