Hamburg’da taksicilere iki milyon euroluk yardım

Hamburg 28 Nisan 2022 01:57
Videoyu Aç Hamburg’da taksicilere iki milyon euroluk yardım
A
a

Milletvekili Ali Şimşek, koronavirüs nedeniyle büyük zarar gören taksicilere 2022 ve 2023 yılları için toplam iki milyon euroluk ödenek ayrıldığını belirtti.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SDP) Hamburg Eyaleti Milletvekili Ali Şimşek taksicilerin koronavirüs yardımlarından yararlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Şimşek açıklamasında “Son yıllarda yaşanan iş krizinden taksici yurttaşlarımızı bir an önce kurtarmak için verilen yardımlara, bugünkü önerge ile bir milyon euroluk bir ilave yapacağız. Ayrıca 2023 yılında da yine bir milyon euroluk teşvik yardımları ile elektrikli mobiliteyi destekleyeceğiz ve e-Taksilerin alt yapısını genişletmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Şimşek iki yıllık koronavirüs önlemlerinden en çok etkilenen branşlar arasında Hamburglu taksici yurttaşların geldiğine işaret ederek “Üyesi olduğum ulaşım komisyonundaki görevlerimde biri de taksi işletmelerinden sorumlu olmam.
Daha önce Hamburg Maliye Bakanı ile Berlin’i bilgilendirerek taksici vatandaşların da koronavirüs yardımlarından yararlanmalarını sağlamıştık. Birçoğu göçmen kökenli olan taksicilere, mobilite dönüşüm için e- Taksilere verdiğimiz ek yardımlar aşırı ilgi gördü. Berlin’den verilen yardımlara ek olarak verilmektedir bu yardımlar.” vurgusu yaptı.  
e-Taksi siparişleri verildi
Şimşek taksici yurttaşlarla yaptığı görüşmelerde, başvurularının kabul edilmediği, kontenjanın dolmuş olduğu haberini aldığını ifade ederek “Birçok Hamburglu taksici yurttaşımız, bu teşvik ve yardımlardan yararlanarak e-Taksilerini sipariş verdi.” sözlerini sarf etti.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat