Hamburg’da Meslek Olanakları Projesi’ne başvurular başlıyor

Hamburg 26 Mayıs 2022 17:07
Videoyu Aç Hamburg’da Meslek Olanakları Projesi’ne başvurular başlıyor
A
a

Hamburg’da özellikle gençlere yönelik hazırlanan T.C. Hamburg Başkonsolosluğu Destekli Deutsche Bahn Meslek Olanakları Projesi’ne kayıtlar başlıyor.

T.C. Hamburg Başkonsolosluğu bir duyuru yayımlayarak Alman Demir Yolları (Deutsche Bahn) iş birliği ile gerçekleştireceği T.C. Hamburg Başkonsolosluğu Destekli Deutsche Bahn Meslek Olanakları Projesi hakkında bilgi verdi.
Hamburg’da her yıl 5 bin zanaatkarın iş piyasasından çekilmesine karşın yalnızca 2 bin 500 kişinin meslek eğitimine başlamasıyla birçok meslekte iş gücü açığının büyüdüğüne dikkat çekildi.
Bu paralelde hazırladıkları Meslek Olanakları Projesi’yle özellikle gençlere meslek eğitimi hakkında bilgi verilmesi, meslek branşlarının tanıtılması ve gençlerin meslek eğitim olanaklarından daha fazla faydalanmasını sağlayarak iş piyasasında daha iyi iş imkânı bulmasına yardımcı olunmasının amaçlandığı belirtildi.  
336 bin kişi istihdam ediyor
Duyuruda Almanya'daki en büyük ve en çeşitli iş kolları bulunan işverenlerden biri olan Alman Demir Yolları’nın dünya çapında, 217 bininin Almanya’da olmak üzere yaklaşık 336 bin kişiyi istihdam ettiği vurgulandı. Kurumun 50 meslekte eğitim verdiğini, 500 meslekte iş imkânı sağladığını ve önümüzdeki yıllarda yaklaşık 100 bin kişiyi istihdam etmeyi planladığı kaydedildi.  
Ayrıca Alman Demir Yolları’nın uluslararası bir ekip olarak yarının taşımacılığı ve lojistiği üzerinde çalışan ve sadece Almanya'da 120'den fazla ülkeden gelen insanları istihdam ederken dünya çapında yaklaşık 140 ülkede temsilciliğinin bulunduğuna dikkat çekildi.
Kurumun her yıl çeşitli mesleklerde meslek eğitimi, üniversite eğitimi ve iş olanakları sunduğu dile getirilen duyuruda “Bu olanaklardan en geniş bir şekilde toplumumuzun faydalanması, ilgi duyan kişilerin Türkçe danışma hizmeti için bir an önce kaydolmaları önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.
Projeye başvurmak isteyenler deutschebahn.com/meslek-danisma linkine bir tıklamayla ilk adımını atmış olacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat