Hamburg’da göçmen kadınlara teşvik verilecek

Hamburg 5 Haziran 2022 16:50
Videoyu Aç Hamburg’da göçmen kadınlara teşvik verilecek
A
a

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller tarafından bir önerge verilerek göçmen kadınların iş gücüne katılması ve iş yeri kurmasının teşvik edilmesi istendi.

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller tarafından verilen önergeyle bir iş yerinde kadrolu çalışan veya kendi işini kuran göçmen kadınların sayısının artırılması yönünde teşvik edici önlemlerin alınması talep edildi.
Önergeyle göçmen kadınların bireysel yetkinliklerinin ve vasıflarının daha iyi desteklenmesi ve geliştirilmesiyle iş hayatına katılmasına veya kendi iş yerini kurmasına katkı
sağlanması öngörülüyor. Bu doğrultuda, uygun somut desteklerin yanı sıra, amaç doğrultusunda teşvikin zorunlu olduğuna işaret ediliyor.
Önergede iş hayatında yer alma oranının düşük olduğu göçmen kadınların,
ekonomik bağımlılığının yüksek olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca bu durumun, yaşlılıkta maddi gelire olumsuz yansıyarak sosyal yaşama katılım imkânlarını kısıtladığı ifade edildi.
İş hayatına katılım oranları yüzde 63
Verilere göre göçmenlik ve mültecilik biyografisi olan kadınlar, diğerlerine nazaran daha düşük oranda iş piyasası içerisinde. Pandemi öncesinde, 2019 yılı verilerine göre göç hikâyesi olmayan kadınların, iş hayatına katılımının yüzde 80,1 kadarken göçmen
kökenli kadınlarda bu oranın sadece yüzde 63 olduğu belirtildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat