Hamburg’da elektrikli taksilere teşvik

Hamburg 8 Mayıs 2021 14:21
Videoyu Aç Hamburg’da elektrikli taksilere teşvik
A
a

Hamburg Eyalet Parlamentosu’nun başlattığı “Geleceğin Taksisi” projesi kapsamında, araç başına 20 bin euroya kadar uzanan teşvik verilecek.

Hamburg"da elektrikli araç ve bariyersiz taksi taşımacılığı için teşvik programı geliştiriliyor.
Hamburg Eyalet Parlamentosu tarafından 1 Nisan’da başlatılan “Geleceğin Taksisi“ adlı projeyle taksi filolarının elektrikli araçlara dönüştürülmesi hedefleniyor.
Bu doğrultuda, koronavirüs pandemisi nedeniyle sıkıntı yaşayan taksilerin, filolarını adım adım elektrikli araca dönüştürmeleri için cazip imkânlar sunulacak.
Taksi işletmecilerine, filoya dâhil edilen her elektrikli araç için 10 bin euro, tekerlekli sandalye kullananlara uygun olan araçlar için ise 20 bin euro teşvik verilmesi öngörülüyor.
İklim korunmasına destek
Hamburg Eyaleti Hükümeti ile taksi temsilci kurumları tarafından ortaklaşa olarak gerçekleştirilen projeyle e-taksi teşvik programının, iklim koruması için önemli bir katkı
oluşturacağı planlanıyor.
Taksilerin yılda ortalama 62 bin kilometre yaptığı göz önüne alındığında Hamburg’da bulunan 3 binin üzerinde taksinin yüksek karbondioksit tasarrufu potansiyelinin bulunduğuna dikkat çekiliyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat