Hamburg’da ekonomiye destek sürüyor

Hamburg 30 Mart 2021 07:14
Videoyu Aç Hamburg’da ekonomiye destek sürüyor
A
a

Hamburg’da ekonominin koronavirüs pandemisinden en düşük düzeyde etkilenmesi için eyalet parlamentosu tarafından çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Hamburg’da perakendecilere 1,5 milyar euroluk destek
Koronavirüs pandemisinden olumsuz etkilenen sektörler arasında yer alan perakende sektörünü destekleme yönünde adımlar atılıyor.
Bu doğrultuda, perakende sektörü için korona yardım paketi hazırlanıyor.
Hamburg Eyaleti Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller partileri, koronavirüs pandemisi kısıtlamalarından etkilenen perakende sektörüne yardımları artırmak için parlamentoya önerge sundu.
Önerge, perakendecilerin likidite sorunlarını hafifletmek için uygun şartlarla kredi verilmesini ve dış satış alanlarını, 2021 yılı içinde ücretsiz kullanma hakkı edinmelerini öngörüyor.
Bu çerçevede iktidar partileri tarafından, eyalet bütçesinden karşılanmak üzere perakende sektörü için 1,5 milyar euroluk destek paketi hazırlandı.
Sanat eğitim özel okullarına destek
Hamburg Kültür ve Medya Bakanlığı müzik, moda, dans sanat, dizayn, şan ve tiyatro alanında faaliyet gösteren BaföG onaylı özel okullara maddi destek verme kararı aldı.
Bakanlık, koronavirüs destek fonunu, Eyalet Özel Sanat Eğitim Okulları Birliği (LPKH) ile iş birliği hâlinde geliştirdi.
Fon kapsamında, sanat okulu başına 75 bin euroyu geçmemek üzere toplam 1,5 milyon euroluk bütçe ayrıldı.
Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle büyük maddi kayıplar yaşayan sanat eğitimi veren özel okullar, yardımdan faydalanmak için başvuruda bulunabilecek.
Maskeler kontrol edildi
Hamburglu perakendecilerde satılan yüz maskeleri kontrol edildi.
Hamburg Adalet ve Tüketicileri Koruma Bakanlığı tarafından serbest piyasada satışta olan yüz maskeleri özel laboratuvarda kalite denetimine tabii tutuldu.
Denetim sonucunda, hava ve deniz yoluyla ithal edilerek süpermarketlerde, eczanelerde, muhtelif indirim mağazalarında ve on-line olarak satışa sunulan cerrahi ve FFP2 tipi yüz maskelerinin belirlenen standartlara uygun olduğu açıklandı.
Laboratuvarda yapılan denetimlerde, yedi çeşit FFP2 ve dört farklı model cerrahi maskelerde kayda değer bir kusur bulunmadı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat