Hamburg’da bakıcıların bürokratik işleri azaltılacak

Hamburg 4 Haziran 2022 16:35
Videoyu Aç Hamburg’da bakıcıların bürokratik işleri azaltılacak
A
a

Bakım sektöründe çalışan bakıcı personelin, bakım işlerine daha çok zaman ayırmasını sağlayacak tedbirlerin alınması yönünde bir önerge verildi.

Hamburg’da bakıcı personelin verimliliğinin artırılmasının koşulları araştırılıyor.
Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller bir önerge vererek bakım sektöründe çalışan bakıcı personelin dokümantasyon gibi bürokratik işlere ayrılan zamandan nasıl tasarruf edilebileceğinin araştırılmasını talep etti.
Son yıllarda bakıcı personelin, çalışmalarında, belgelemeye ayırdıkları iş hacminin giderek artmasıyla insanların bakımı için kalan iş saatlerinin azaldığına dikkat çekilen önergede, bürokratik işlere ayrılan zamanın incelenerek bakıcıların yükünün hafifletilmesi öngörülüyor.
Çalışma şartları iyileştirilecek
Önergeyle yapılacak araştırmanın sonunda elde edilecek verilerle uzun vadede bakıcı personelin çalışma şartları ve bakımdaki kalitenin iyileştirilmesi amaçlanıyor.
Önergede, bakım sektöründeki vasıflı personel kıtlığını gidermek ve mesleği daha çekici hâle getirmek için bürokratik işlerin azaltılmasının, en az iyi bir maaş ve meslek hayatı ve uyumlu aile yaşamı kadar önemli bir etken olduğu kaydedildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat