Hamburg’da bakıcı yakınlarına destek

Hamburg 12 Ekim 2022 20:17
Videoyu Aç Hamburg’da bakıcı yakınlarına destek
A
a

Hamburg Eyalet Parlamentosu’na, bakıcı yakınlarını güçlendirmek için Federal Bakım ve Aile Bakım Süresi Yasası’nın daha da geliştirilmesi ve uzman bakım merkezleri personeli tarafından ev ziyaretlerinin de sıklaştırılmasını hedefleyen bir önerge sunuldu.

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller, bakıcı yakınlarını güçlendirmek için parlamentoya bir önerge sundu.
Bakıma muhtaç yakınlarına hizmet veren insanların günlük yaşam durumlarına dikkat çeken önerge, Federal Bakım ve Aile Bakım Süresi Yasası’nın daha da geliştirilmesi ve uzman bakım merkezleri personeli tarafından ev ziyaretlerinin de sıklaştırılmasını hedefliyor.

Acil Yardım Hattı

Önergede, kısa süreli ve geçici bakım hizmetlerinden yararlanma kapsamının da daha da genişletilmesi talep edilirken acil durumlarda bakımı üstlenmek için çağrılabilecek bir Acil Yardım Hattı’nın oluşturulması da öngörüldü.
Önergede, Hamburg’da çok sayıda kişinin yakınlarının bakımını yaparak bakıma muhtaç aile üyelerinin kendi yaşam ortamlarında hayatını sürdürmesine büyük katkı sağladığına vurgu yapıldı. Yakınların yükünü hafifletmek, kendilerine etkili yardım, danışma ve destek verebilmek için profesyonel desteğin artırılmasına işaret edildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat