Hamburg’da 7926 diploma tanınması başvurusu yapıldı

Hamburg 20 Ocak 2021 23:33
Videoyu Aç Hamburg’da 7926 diploma tanınması başvurusu yapıldı
A
a

Hamburg’da yaşayan 7926 göçmen, yurt dışında edindikleri yüksekokul ve meslek diplomalarının tanınması yönünde başvuru yaptı.

Hamburg’da Ağustos 2012’de yürürlüğe giren Diploma Denklik Yasaları ile 7926 göçmen, yurt dışında edindikleri yüksekokul ve meslek diplomalarının tanınması için başvuruda bulundu.
Yurt dışında edinilen yüksekokul ve meslek diplomalarının tanınmasını düzenleyen Diploma Denklik Yasaları kapsamında gerçekleştirilen başvurularda birinci sırada, 2205 başvuru ile öğretmenlik mesleği yer aldı. İkinci sırada 966 başvuru ile sağlık branşı bulunurken üçüncü olarak 825 başvuru hekimlik mesleği için yapıldı.
Hamburg Eyalet Parlamentosu’na, hükümet koalisyonunu oluşturan Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller partileri tarafından verilen soru önergesine Senato’nun verdiği yanıta göre başvuru sahiplerinin büyük çoğunluğu AB üyesi ülkelerinden geliyor.
AB ülkelerini Suriye, İran, Polonya ve Rusya kökenli göçmenlerin başvuruları takip ediyor.

Hamburg iş dünyası memnun

Hamburg iş dünyası, Hamburg’da yaşayan göçmenlerin diplomalarının geçerli olmasından oldukça memnun. Farklı eğitim modelleri ve farklı kültürlerin iş dünyasına olumlu yansımalarının olduğu düşünülüyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat