Hamburg’da, Stadthaus Anı Yeri için 169 bin 500 euroluk ödenek ayrılacak

Hamburg 25 Eylül 2022 21:50
Videoyu Aç Hamburg’da, Stadthaus Anı Yeri için 169 bin 500 euroluk ödenek ayrılacak
A
a

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller, bir önerge vererek Stadthaus Anı Yeri’nin geliştirilmesi ve gelecekte de desteklenmesi için 169 bin 500 euro ayrılmasını istedi.

Hamburg Eyalet Hükümeti Ortakları Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) ve Yeşiller, Tarihi Mekân Stadthaus‘un, Hamburg Nazi Dönemi Vahşetleri Anı Mekanları ve Öğrenme Yerleri Vakfı’na (SHGL) dâhil olmasını destekliyor.
Koalisyon partileri bu doğrultuda bir önerge vererek Stadthaus Anı Yeri’nin geliştirilmesi ve gelecekte de desteklenmesi için 169 bin 500 euro ayrılmasını talep etti. Söz konusu ödenek ile sergi alanının düzenlenmesi ve olağan periodik giderlerin karşılanması hedefleniyor.

Gestapo merkeziydi

Neuer Wall/Stadthausbrücke kavşağında bulunan bina kompleksi, Nasyonal Sosyalizm Dönemi’nde, Nazi terörünün Hamburg’daki ana merkeziydi. 1943 yılına kadar söz konusu bina kompleksi, emniyet müdürlüğünü ve Kuzey Almanya Kriminal Polis ve Gizli Polis Teşkilatı’nın (Gestapo) merkezini barındırıyordu. Anı yeri, Nazi döneminde tutuklanıp ifade için getirildikleri Nazi polis ve emniyet binasında kötü muamele yapılan, işkence edilerek öldürülen insanların anısının hafızalara aktarılmasını sağlıyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat