BU İŞ BENİM BORCUM

Kategori: Magazin - Tarih: 1 Nisan 2022 00:34
BU İŞ BENİM BORCUM

2009 yılında boşandığı Emine Ün'le evliliğinden dünyaya gelen kızı Duru ile aynı adı taşıyan bir tiyatrosu olan oyuncu Emre Kınay, sanat yolculuğundan bahsetti.

Haber Uğur TÜRKMEN

2009 yılında boşandığı Emine Ün'le evliliğinden dünyaya gelen kızı Duru ile aynı adı taşıyan bir tiyatrosu olan oyuncu Emre Kınay, sanat yolculuğundan bahsetti.

Bloomberg HT'de yayınlanan 'Fatih Altaylı ile Bire Bir' programına konuk oldu. Anne ve babasının da tiyatro sanatçısı olduğunu belirten oyuncu, "Bir ağabeyim, üç ablam var. Sadece ben tiyatroyla ilgilendim" dedi.
"HEM KIZIM HEM TİYATRO 17 YAŞINDA"
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nden mezun olan Kınay, "Zeliha Berksoy hocamdır. Kariyerimin önemli kısmını Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nda tamamladım. Çok şanslıydım, büyük ustalarla çalıştım. Deneyimlerim bana Duru Tiyatro'yu kazandırdı. Kızımın adını verdim. Hem kızım hem tiyatro 17 yaşında" şeklinde konuştu.
"BU İŞ BENİM BORCUM"
Ünlü oyuncu, "Tiyatrodan para kazanmıyorum. Tiyatro biraz 'rağmen' yapılan bir iş. Diyarbakır'dan turne teklifi geldi. Dekor kamyonunun gidişi dokuz bin TL. İzmir'e altı bin TL mazot tuttu. Oyuncuların masrafları, konaklaması... Bu işi borcum gibi düşünüyorum. Televizyondan belirli bir para kazanıyorum. Tiyatrodan geldim, bu parayı sanata harcamalıyım" ifadelerini kullandı.

https://www.gazetehamburg.com/haberprint/bu-is-benim-borcum-34921.html