Zafer Sırakaya 'Üyelerine aday değilim dedi, Milletvekili adaylığı çıktı

Milletvekili adayı olmayacağını üç hafta önce teşkilatlarına ve üyelerine yazı ile bildiren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya, AKP’nin 3.bölge Milletvekili adayı oldu. Yine UETD teşkilat başkanlığını yürüten Köksal Kuş’da AKP’nin Gümüşhane Milletvekili aday adayı oldu.

Almanya 12 Mayıs 2018 16:40
Zafer Sırakaya 'Üyelerine aday değilim dedi, Milletvekili adaylığı çıktı
-A +A

 Milletvekili adayı  olmayacağını üç hafta önce teşkilatlarına ve üyelerine yazı ile bildiren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Zafer Sırakaya,  AKP’nin 3.bölge Milletvekili adayı oldu. Yine UETD teşkilat başkanlığını yürüten Köksal Kuş’da AKP’nin Gümüşhane Milletvekili aday adayı oldu.
 
Teşkilatlara gönderdiği yazıda kimsenin aday olmayacağını söylemişti
 

UETD Genel Başkanı Zafer Sırakaya’nın üç hafta önce teşkilatlara ve üyelerine gönderdiği yazıda UETD’de kendisi dahil kimsenin 24 Haziran seçimlerinde aday olmayacağını söylemişti.
Zafer Sarıkaya teşkilatlara ve üyelerine gönderdiği yazıda şöyle diyor
‘Değerli başkanlarım. Bugün MYK mızın aldığı karar doğrultusunda 24 Haziran Genel seçimler ile ilgili şahsım dahil olmak üzere hiçbir MYK, MKYK , bölge başkanı ve BYK ve BKYK üyesi ile ŞYK ve ŞKYK üyeleri aday adaylığı başvurusunda bulunmayacaktır. Bu konuda son derece hassas olacağımızı tekrar bilginize sunarım.
Saygılarımla
Zafer Sırakaya UETD Genel Başkanı

 
 
‘Üyelerden Genel Başkana tepki’
 

Teşkilatlara ve üyelerini üç hafta önce gönderdiği yazı ile kimsenin aday olmayacağını söyleyen daha sonra kendisinin Milletvekili adayı olmasına anlam veremeyen bazı üyeler
 
‘Bir teşkilatın başkanı üyelerine yalan söyleyemez. Milletvekili adaylığını teşkilatlardan ve üyelerinden saklayan, kimsenin aday olmayacağını teşkilatlarına söyleyen bir başkana nasıl dava adamı başkan diyeceğiz. Kendisi bizi şaşırttı ‘diye sosyal medya üzerinden tepki verdiler.
 
Zafer Sırakaya ‘Bu konuda basına konuşmam’
 
Gazetehamburg olarak kendisine ulaştığımız Zafer Sırakaya konu ile ilgili olarak basına konuşmayacağını ,bunun izahatını üyelerine ve teşkilatlarına söyleyeceğini belirterek adaylığı ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, bazı üyelerde sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığına ‘Başkan bizi kandırdı’ başlığı altında bu başkanı istemiyoruz.Diyerek  imza kampanyası açtıklarını duyurdular
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv