Türkiye usulü sokakta iftar proğramı

HOLLANDA’nın Utrecht kentinde ikamet eden Türk vatandaşları geleneksel olarak Türkiye usulü sokakta iftar proğramı düzenleyerek adeta memleketi yaşıyorlar.

Avrupa/Dünya 1 Haziran 2018 15:36
Türkiye usulü sokakta iftar proğramı
-A +A

İslam KARAOSMANOĞLU/ UTRECHT(TR Haber)
HOLLANDA’nın Utrecht  kentinde ikamet eden Türk vatandaşları geleneksel olarak Türkiye usulü sokakta iftar proğramı düzenleyerek adeta memleketi yaşıyorlar.

Utrecht’teki iftar proğramıyla ilgili olarak Mücevver Ünüvar Konuksever: “Hepimiz memleket özlemiyle doluyuz. Madem  mübarek ramazan ayını memlekette geçiremiyoruz  o zaman biz memleket geleneklerini burada yaşatalım ve biraz olsun özlemimizi dindirelim diye düşünerek sokakta cümbür cemaat bir iftar proğramı düzenledik. Bu proğram artık gelenekselleşti. Herkes kendince sorumluluk alıp ve birşeyler yaptı. Sonunda ortaya böyle muhteşem bir organizasyın çıktı. Sokakta iftar proğramımıza  sadece Türkler değil aynı zamanda Hollandalılar ve diğer uluslara mensup insanlar da katıldılar. Bu organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
İftar proğramı Utrecht’in Schaakwijk  semtinde yapıldı  ve  yaklaşık 150 kişi katıldı. Proğram nedeniyle sokak Belediyeden izin alınarak trafiğe kapatıldı.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv