Türk antrenör gözünü çifte dünya şampiyonluğuna dikti

Bülent Başer’in boksörü çifte dünya şampiyonluğuna çıkıyor İki maçta üç altın kemer birden ortaya konacak

Spor 13 Kasım 2019 22:43
Türk antrenör gözünü çifte dünya şampiyonluğuna dikti
-A +A

EC BOXİNG’in baş antrenörü ve Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü olma özelliğini taşıyan Bülent Başer, önümüzdeki cumartesi gecesi üç altın kemer için iki boksörünü ringe sürecek. 16 Kasım Cumartesi akşamı düzenlenecek olan boks galasında iki dünya şampiyonluğu için kemer birleştirme maçına çıkılacak. Dünyanın gözünün kulağının pür dikkat buradan çıkacak sonuçta olacağı bu karşılaşmada kazanan taraf iki ayrı federasyonda dünya şampiyonluk kemerlerinin sahibi olacak. Türk kulübü EC BOXİNG boksörlerinden yarı ağırsıklet IBO dünya şampiyonu Sven Fronling, Almanların şampiyonu Dominic Bösel’e karşı WBA ve IBO dünya şampiyonluk kemerlerini kazanmak için yumruk sallayacak. Aynı gece yine EC BOXİNG boksörlerinden ve dünyanın en iyi antrenörleri arasında yer alan Bülent Başer’in çalıştırdığı ağır sıklet Erik Pfeifer’de Adnan Redzovic’e karşı Avrupa şampiyonluk maçına çıkacak.
 
Bülent Başer, ‘Bu maçları kazanacağız’

Dünyanın en başarılı antrenörleri arasında yer alan Bülent Başer, karşılaşmalara çok iyi hazırlandıklarını belirterek, ‘Aylardan beridir bu karşılaşmalara hazırlanıyoruz. Şu an için dünyanın zirvesinde yer alan 22 şampiyon boksör çalıştırıyorum. Amerika ve Avustralya’da yapmış olduğumuz maçlar bize biraz zaman kaybettirdi. Malum gidiş-dönüş mesafesinin uzun olması, oranın saatlerine adapte olabilmek için erken gitme zorunluluğu derken boksörlerimden bir süre uzak kaldım ancak durumu toparladık, son bir aydır gece gündüz birlikte çalışıyoruz ve tam forma girdik. Şayet Sven, bu karşılaşmayı kazanırsa iki dalda dünya şampiyonluk kemerini kazanacak ki, bu da bizim için çok büyük bir başarıdır. Tabi Erik Pfeifer’da Avrupa şampiyonu olursa ilerleyen dönemlerde dünya şampiyonlarıyla kafa kafaya çarpışma şansını elde etmiş olacağız’ dedi.
 
Erol Ceylan, ‘Dünya devleri arasındayız’

EC BOXİNG spor kulübü yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, kulüp bünyesinde dünya devlerinin yer aldığını belirterek, ‘Yeni transferler ile de kulübümüzü güçlendirmeye devam ediyoruz. Yıllardan beri verdiğimiz emeklerin ürünlerini almaya başladık. Şu an kulübümüz bünyesindeki iki dünya şampiyonluk kemerini üçlemek için var gücümüzle çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra Türk gençlerimizi de transfer ederek dünyanın zirvesine çıkışlarına destek vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Erkan Teper ve Alpay  Yaman ile Emre Çukur’u da kulübümüzün renklerine bağlayarak, Ali Eren Demirezen, Fatih Keleş, Hüseyin Cinkara ve diğer başarılı boksörlerimizle birlikte dünyanın zirvesine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz’ dedi. EC BOXİNG basın danışmanı Vedat Alyaz, karşılaşmalar dünya medyasından büyük ilgi olduğunu vurgulayarak, ‘Amerika, Almanya ve tüm dünya medyasının naklen yıyınlayacağı bu karşılaşmalarda, şanlı bayrağımızı ‘özellikle içinden geçtiğimiz bu zor günlerde’ dalgalandırmak bizim için büyük bir gurur kaynağı olacaktır’ şeklinde konuştu.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı