Süleyman Deveci’nin Hz Ali’yi anlatan Almanca kitabı yayınlandı

Hamburglu yazar Süleyman Deveci’nin Hz Ali’yi anlatan ‘Der ERSTE IMAM’ adını verdiği Almanca kitabı yayınlandı.

Medya 7 Ocak 2020 22:23
Süleyman Deveci’nin Hz Ali’yi anlatan Almanca kitabı yayınlandı
-A +A

Hamburglu yazar Süleyman Deveci’nin Hz Ali’yi anlatan ‘Der ERSTE IMAM’ adını verdiği Almanca kitabı yayınlandı.
Kitabında Hz Ali’yi Almanya’da doğan ve büyüyen gençler için Almanca anlatan en iyi kitap olacağına inandığını söyleyen yazar Süleyman Deveci ‘"Almanya’da yaşayan Alevilerin sayısı bir milyona yakın. Altmış yıla yakın bu göç tarihinde Alevi kurum ve kuruluşlarının tarihi yine bunun yarısı kadar geçmişe sahip. Nasıl olur da Hz. Ali hakkında burada doğan, büyüyen, yetişen çocuklara ve gençlere ve Almanca konuşup yazan insanlara Hz. Ali anlatılmaz, bu büyük eksiklik nasıl giderilebilir, fikrinden yola çıkarak yirmi yıllık araştırma ve incelemelerimden sonra “Hz. Ali, der Erste İmam” adlı kitabımı yazdım. Yazdığım eseri bilimsel veya dini bir incelemeden çok bir gazetecilik ürünü olarak görüyorum. ‘dedi
 

 
Almanca Hz Ali'nin  hayatını anlatan ilk eser olmasına dikkat çeken yazar Süleyman Deveci Amazon sayfasından da alınabileceğini söyledi.


 

Im deutschsprachigen Raum nennt man ihn Vetter und Schwiegersohn vom Prophet Mohammed. Er ist eine zentrale Figur und der erste männliche Anhänger dieser Religion. Er wäre berechtigt, nach dem Tod des Propheten Mohammed, als sein Nachfolger anzutreten. Damals entzweiten sich Muslime. Die Aleviten und Schiiten sehen ihn als rechtmäßigen Nachfolger des Propheten. Für die Sunniten ist er der vierte und letzte rechtgeleitete Kalif. Er genießt auch heute hohes Ansehen in der gesamten muslimischen Welt.
 
Über ihn existiert kaum welches wissenschaftliches oder journalistisches Werk, das über seine Biografie ausführliche Informationen gibt. Der Autor hat sich diese Aufgabe nach 20jähriger Recherche zugetraut und zum ersten Mal über ihn von vielen verschiedenen pro und kontra Quellen Informationen gesammelt und dieses Buch geschrieben. Warum Hz. Ali der erste Imam ist? Was für eine historische Persönlichkeit er ist? Warum er bis heute immer noch unter Muslimen so beliebt ist? Warum seine esoterischen Seiten, Ideen und Praxis so stark, lebendig und zeitgemäß sind? Wie er unter den Aleviten verstanden, interpretiert und aufgelegt wird? All diese Fragen beantwortet der Autor mit seinem neuen journalistischen Werk, welches zum ersten Mal im deutschsprachigen Raum zu finden ist.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı