Strasbourg Turizm Fuarı'nda Türkiye yok

Fransa'nın Strasbourg kentinde gerçekleşen Uluslararası Strasbourg Turizm Fuarı 9 Şubat Cuma günü açıldı fakat her yıl Türkiye ve Türk turizmini tanıtan seyahat acentaları bu yıl 25'incisi gerçekleşen turizm fuarına katılmadı.

Avrupa 10 Şubat 2018 00:12
Strasbourg Turizm Fuarı'nda Türkiye yok
-A +A

Fransa'nın Strasbourg kentinde gerçekleşen Uluslararası Strasbourg Turizm Fuarı 9 Şubat Cuma günü açıldı fakat her yıl Türkiye ve Türk turizmini tanıtan seyahat acentaları bu yıl 25'incisi gerçekleşen turizm fuarına katılmadı.

9-11 Şubat tarihleri arasında açık olan fuara komşu ülkeler Almanya, İsviçre başta olmakla çok sayıda Fransız ilgi gösterdi.

Yaklaşık 150 turizm şirketinin temsilcileri, fuarda kurulan stantlarında ülke turizmlerini tanıtmak için yoğun çaba harcadı. Türkiye’yi tanıtan tek bir turizm acentasının olmaması fuarı gezenlere hayal kırıklığı yaşattı.

Avrupa’nın başkenti konumunda olan Strasbourg'da gerçekleşen turizm fuarında Afrika, Ortadoğu, Avrupa ülkeleri ve Amerika tanıtıldı. Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında yaşanan siyasi gerginliğe rağmen Fransa için turizmde Türkiye önemli bir destinasyon.

Fuarda bu yıl misafir ülke olarak yer alan İtalya'nın fuar standında makarna, dondurma gibi İtalyan mutfağının simge lezzetleri fuar iyaretçilerine ikram edildi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv