Oldu da bitti maşallah ile eski yönetimi akladılar

Yolsuzluk iddialarıyla gündemdeki yerini koruyan Hamburg Galatasaray Derneği, bir çok üyesine genel kurul çağrı mektubu göndermediği gibi Hamburg medyasına da haber vermeyerek gerçekleştirdiği kahvaltılı genel kurul ile aklanmayan Kamuran Pelek yönetimini akladı

Spor 26 Ekim 2019 22:26
Oldu da bitti maşallah ile eski yönetimi akladılar
-A +A

Zafer ÖZPOLAT

Yolsuzluk iddialarıyla gündemdeki yerini koruyan Hamburg Galatasaray Derneği, bir çok üyesine genel kurul çağrı mektubu göndermediği gibi Hamburg medyasına da haber vermeyerek gerçekleştirdiği kahvaltılı genel kurul ile geçen Genel Kurul'da aklanmayan Kamuran Pelek yönetimini akladı
 
Genel Kurul medyadan saklandı
 
Seçildiğinde şeffaf olacağını söyleyen Hamburg Galatasaray Derneğinin Durak Demir başkanlığındaki yönetimi 25 tüzük maddesinin değişikliğinin yapıldığı ve en önemlisi yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığı , geçen seçimli genel kurul ’da aklanmayan Kamuran Pelek yönetiminin aklandığı Genel kurula Hamburg basınına haber vermeden gerçekleştirdi.
 
Şu sorular cevap bekliyor
 

1)Kamuran Pelek yönetimi tarafından organize edilen Hamburg Galatasaray şampiyonluk gecesi ve İlhan Şeşen ve Sunay Akın gecesi başta olmak üzere bir çok etkinliğin gelir ve giderleri mali raporda yer almadığı iddia ediliyor. Bu iddialar doğrumu dur?
2) Geçen dönem seçimli Genel Kurul’da  Denetleme kurulu üyeleri tarafından ibra edilmeyen derneğin mali raporunun eksikleri nasıl tamamlandı?
3) Yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığı bir ortamda yaptığınız Genel Kurul’a şeffaflık adına neden Türk basınını davet etmediniz?
4) Kamuoyuna mal olmuş bir spor derneği şeffaflık adına kasa ve mali raporu kamuoyuna ne zaman açıklayacak?
5) Etkinliklerden  ve sponsorlardan ne kadar gelir geldi. Harcamalar ne kadar ?
 
Ne olmuştu?
 

Geçtiğimiz aylar içerisinde yapılan Hamburg Galatasaray Derneği Genel Kurulun da , Kamuran Pelek yönetiminin sunduğu mali raporu Denetleme Kurulu eksik bularak özellikle etkinliklerle ilgili gelir ve giderin yer almadığı ileri sürerek ibra etmemişti. Genel kurul ‘da Kamuran Pelek yönetimini aklamamış, divan başkanı aklamayı bir başka genel kurula bırakarak  seçimli Genel Kurulu yaparak yeni yönetimin seçimini yapmıştı
 
Bazı Galatasaraylılar derneğin hesaplarının incelenmesi için savcılığa suç duyurusunda bulunacağız
 
Gazetehamburg’a konuşan derneğin bazı üyeleri şeffaflık adına yeni yönetimin açıklamasını beklediklerini, açıklamayı yeterli bulmadıklarında hesapların incelenmesi için Hamburg Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı