ÖGER TOURS’dan medya ayrımcılığı

Türk iş adamı Vural Öğer’in Thomas Cook şirketine sattığı Öğer Tours Turizm şirketi 50.yılını kutladığı bugünlerde düzenlediği Alanya kış kataloğu tanıtım gezilerinde sürekli medya ayrımcılığı yapıyor

Hamburg 22 Haziran 2019 21:25
ÖGER TOURS’dan medya ayrımcılığı
-A +A

Zafer ÖZPOLAT


Türk iş adamı Vural Öğer’in Thomas Cook şirketine sattığı Öğer Tours
Turizm şirketi 50.yılını kutladığı bugünlerde  düzenlediği Alanya kış kataloğu tanıtım gezisine Hamburg Türk medyasından sürekli Türkiye gazetesi ve onun yan kuruluşu Post gazetesi temsilcilerini ve muhabirlerini sürekli  gezilere götürmesi Hamburg medyasın da  çalışan bazı meslektaşlarımız tarafından tepki ile karşılandı.
 
Türk medyası sadece Türkiye gazetesi ve Post’tan ibaret değil
 

Öğer Tours şirketi’nin Hamburg müdiresi Songül Rosati’nin özellikle Türkiye gazetesi aşkı müdire olduğundan bu yana devam ediyor. Özellikle şirketin düzenlediği gezilerde sadece Türk basını adına Türkiye gazetesi temsilcileri ve Post gazetesinde çalışan gazetecileri seçip götürmesi bağlı bulunduğu Thomas Cook grubuna Türk basını olarak bu grubu göstermesi gazetehamburg dahil diğer medya grubların da çalışan arkadaşlarımızın da tepkisine neden oldu.

Hamburg medyasından bazı gazeteci arkadaşlarımız gazetehamburg’a yaptıkları açıklamalarda  ‘ Songül Hanım bulunduğu gruba da yalan söylüyor. Eğer bu şirket sadece belirli bir çevreye hitap etmek istiyor sa onu söylesinler bilelim.  Songül Hanım’ın tüm gezilere belirli isimleri dahil etmesi bunu gösteriyor ki, belirli bir çevreye hitap etmek istiyor.
Kendisini bu tavrından dolayı kınıyoruz. Basın toplantılarında bizleri hatırlayıp çağırıyor. Şirketin pastasını belirli bir gruba yediriyor. Madem bu şirket turizm şirketi olarak siyaset yapıyor. Bundan sonra basın toplantılarına bu şirketin katılmayacağız. Kimleri gezilerine götürüyorlarsa  basın toplantılarına bundan sonra onlar katılsınlar , gitsin Songül Hanım o çevreye hitap etmeye devam etsin.’ Açıklamasında bulundular
 
Geçen yıl gazetahamburg’a verdiği röportaj ’da farklı konuşmuştu
 
Geçen yıl gazetehamburg olarak kendisini ziyaret ettiğimiz Songül Rosati , gazetehamburg’un  bu konudaki ‘’Neden Türkiye gazetesi ve onun yan kuruluşu Post gazetesi temsilcilerini ve muhabirlerini özellikle gezilerinize davet ediyorsunuz. Türk basını olarak sadece bu kuruluş  ve kuruluş ta çalışanlar yok.’ Sorumuza  ‘Ben olduğum sürece bu ayrım olmayacak size söz veriyorum’ açıklamasında bulunmuştu.
Bu açıklamasından bir yıl geçtikten sonra tekrar Türkiye gazetesi ve Post temsilcilerini Alanya Paloma Hotel’de ki Kış kataloğu tanıtımına her yıl olduğu gibi bu yılda götürmesi bir yıl önce verdiği söz ile çelişti.
 
Post gazetesi gibi Hamburg’un tanınmış yerel gazetesi Türkses gazetesi sahibi Emin Sağlık’ta diğer meslektaşlarımız gibi düzenlenen geziden haberi olmadığını iki yıldır aynı isimlerin götürülmesinin tesadüf olmadığını söyledi.
Öğer Tours basın danışmanı Kathrin Rüter-Pantzke bağlı bulunduğu kurumun basın bültenlerini bile sadece Türkiye gazetesine ve post gazetesine göndermesini anlamsız karşıladığımızı belirterek  gazetehamburg olarak ‘Neden bu firma Türk basını olarak bültenlerini belirli bir gruba gönderiyor.’ Sorumuza her defasında iletişim bilgilerini gönderiniz gönderelim defalarca gönderdiğimiz halde yalan söyleyip göndermemesine ise  bir anlam veremiyoruz.
 
Thomas Cook yetkilileri haberimiz yok

Konu ile ilgili olarak gazetehamburg’un sorularını cevaplandıran Thomas Cook yetkilileri ise konudan haberdar olmadıklarını , Türk basını olarak iki yıl aynı isimlerin götürülmesinin hoş bir yaklaşım olmadıklarını söylediler.
 
Öğer Tours Türk müşteri kaybı yaşıyor.
 

İş adamı Vural Öğer sonrası Türk müşteri kaybı yaşayan Öğer Tours’un neden müşteri kaybı yaşadığı Almanya’da tartışılıyordu. Türk müşteri kaybını önlemek için  Öğer Tours sorumlusu olarak getirilen Songül Rosati ‘nin Türk müşterilerine yönelik tanıtımı kendine yakın gazete ve gazetecilerle yaptırması hatta kurumu siyasi bir çevreye yönlendirilmesinin de tartışılacağı söyleniliyor.

Firmanın reklamları da aynı gruba veriliyor

İş adamı Vural Öğer sonrası Öğer Tours reklamları da aynı gruba sadece verilmesi de dikkat çekiyor. Neden sadece tek bir gruba veriliyor soruları da yanıtsız kalıyor
 
 
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı