Necmettin Erbakan Hamburg'da anıldı

Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümeti Başbakanı merhum Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’nın vefatının 8. sene-i devriyesinde, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında ERBAKAN HAFTASI etkinlikleri kapsamında anma ve anlama programları düzenleniyor

Hamburg 3 Mart 2019 21:40
Necmettin Erbakan Hamburg'da anıldı
-A +A

Türkiye Cumhuriyeti 54. Hükümeti Başbakanı merhum Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’nın vefatının 8. sene-i devriyesinde, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında  ERBAKAN HAFTASI etkinlikleri kapsamında anma ve anlama programları düzenleniyor
Bu yıl ki anma programlarının konusu ‘’ NEZAKET VE DÜRÜSTLÜK’’   sloganı ise  ‘’FIRTINALARA YÖN VEREN KELEBEKLERİN KANAT ÇIRPIŞIDIR’’ olarak belirlendi.
 Gelenek haline gelen ERBAKAN HAFTASI etkinlikleri bu yıl üçüncüsü  Bellagio Eventhouse Hamburg’ ta gerçekleşti.  Türkiye’den  tarihçi, Şair, TV sunucusu, araştırmacı ve yazar  Ekrem Şama konuşmacı olarak katıldı
Afganistan’li Karii Saeed Baratzadenin Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan program  İstiklal Marşı ‘nın okunması iile başladı.
 
Erbakan hoca kimseye kin gütmedi
 
Selamlama konuşması için kürsüye gelen Saadet Hamburg Bölge Başkanı Salih Demirci  katılanlara teşekkür ederek  ‘Erbakan hocamız bu siyasi çalışmaları yaparken hiçbir şekilde nezaket ve dürüstlükten ödün vermedi kendine karşı yapılan haksızlıklara rağmen hiç kimseye kin gütmedi. Her şeyi Allah’ın rızasını gözeterek yaptı, Erbakan hocanın fikir ve söylemlerinin ayrıca ortaya koyduğu çözüm önerileri her geçen gün daha da önem taşıyıp, müşahede edildi ‘ dedi
Salih Demirci konuşmasında Müslümanlara ve tüm dünyadaki mazlum insanlara karşı, kirli emellerine ulaşabilmesi için sistematik bir şekilde ırkçı Emperializm tarafından uygulanan zülmün son bulmasının tek çıkış yolu, başta İslam ülkelerinin yöneticileri ve ferd ferd her birimizin bu gaflet uykusundan uyanıp birlik halinde gerekeni yerine getirmesiyle mümkün olduğunu ifade etti.


 Aselsan Erbak'ın eseri

Necmettin Erbakan Hocanın çalışmalarını ve siyasi mücadelesini özetleyen tanıtma ekibi tarafından hazırlanan bir Slyt gösterisi ile devam eden programda tarihçi, Şair, TV sunucusu, araştırmacı ve yazar  Ekrem Şama,Necmettin Erbakan’nın gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ve bu çalışmaları gerçekleştirirken izlediği yolu, uyguladığı metodu ve ortaya koyduğu insanları hayrete düşüren azmini anlattı.
Dönemin Anadolu Erenlerinden aldığı ahlaki eğitimle, bu ahlaki değerleri siyasi hayatında hiçbir zaman terk etmediğini, bir bilim adamı olarak Almanya’da gösterdiği başarılarını anlatarak ,bu dönemde kazandığı bilgi ve deneyimlerini türlü ısrarlara rağmen yurduna dönerek  bu tecrübelerini ülkesinin hizmetine sunduğunu, bir çok engellemelere karşın asla vazgeçmeyerek hedeflediklerinin bir çoğunu hayata geçirdiğini , Erbakan Hocanın  çalışmalarına örnek olarakta ASELSAN’nın nasıl kurulduğunu ve nasıl  hizmete sokulduğunu anlattı.

Ekrem Şama Türkiye’nin son elli yılına damga vuran Necmettin Erbakan Hocanın başarı sırrının Samimiyet, Azim, güzel Ahlak, Dürüstlük ve Nezaket olduğunun altını çizdi.
Bölge Başkanı Salih Demirci tarafından Ekrem Şama Beye taktim edilen Plaketin ardından program sona erdi.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv