Mezarlık süslenince ölen çocuğun kendilerine ait olmadığını anladılar

Almanya'da yaşayan Kazankıran ailesi, 5 aylık bebeklerinin yataktan düşmesi sonucu hastaneye gitti ancak burada bebeklerinin ölüm haberini aldı.

Türkiye 6 Kasım 2019 12:15
Mezarlık süslenince ölen çocuğun kendilerine ait olmadığını anladılar
-A +A

Almanya'da yaşayan Kazankıran ailesi, 5 aylık bebeklerinin yataktan düşmesi sonucu hastaneye gitti ancak burada bebeklerinin ölüm haberini aldı. 24 gün sonra cenazesini teslim aldıkları bebeğin mezarının başkaları tarafından süslendiğini fark eden aile, DNA testi yaptırarak bebeğin kendilerinden olmadığını ortaya çıkardı
Kahramanmaraş'tan Almanya'ya çalışmak için giden Kazankıran ailesi, orada dünyaya gelen ve henüz 5 aylıkken ölen bebeğin kendilerinin olmadığını öğrendi. Aile yetkililerden yardım istedi.

Kahramanmaraş'ta yaşayan İbrahim (64) ile eşi Hanım Kazankıran (56) çifti, 1991'de çalışmak için Almanya'ya gitti. Çiftin 25 Ağustos 1992'de Almanya'da dünyaya gelen "Alişir" adını verdikleri bebekleri, 5 aylıkken yatağından düştü. Çift, çocuklarını Luckes Kranheus Hastanesi'ne götürdü.

MEZARI SÜSLENİNCE ŞÜPHELENDİ

Sabah'ın haberine göre 3 gün bebeğinin yanında kalan anne Hanım Kazankıran, diğer çocuklarını kontrol etmek için hastaneden ayrıldı. Ertesi gün hastaneye gelen anne, bebeğinin beyin kanaması sonucu ameliyata alındığını öğrendi. Bir süre sonra çocuklarının öldüğü bilgisini alan aileye, bebeklerinin cenazesi 24 gün sonra teslim edildi.Bebeklerini defneden aile, normal hayatına döndü. Ancak Hanım Kazankıran, bebeğin mezarının kendileri dışında birinin süslemesi üzerine şüphelenmeye başladı. Kazankıran konu üzerine şunları söyledi:

"Defin sonrası bebeğimin mezarının süslendiğini gördüm. Uzun zaman bu durum devam etti. Bu durumdan şüphelendim. Ardından yasal işlem başlattık. Yapılan DNA testi sonrası mezardaki çocuk bizim çocuğumuz çıkmadı. Bana yardım etsinler ben bir anneyim. Ölüyse diriyse nerede yaşıyorsa bana yardım etsinler."

6 YILLIK HUKUK MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Eşi ve kendisinin 4 kez DNA testine girdiğini ancak bebeğin kendilerinden olmadığını söyleyen baba İbrahim Kazankıran ise 6 yıldır hukuk mücadelesi verdiklerini ifade etti.
 

Kaynak : Hürriyet

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı