Mesut Sipahi istifa etti

Hamburg Türk Toplumu(TGH) başkanı Mesut Sipahi istifa ettiğini açıkladı.

Hamburg 10 Mayıs 2018 21:30
Mesut Sipahi istifa etti
-A +A

Hamburg Türk Toplumu(TGH) başkanı Mesut Sipahi istifa ettiğini açıkladı.
İstifa ettiğini bir basın açıklaması ile açıklayan Mesut Sipahi istifa nedenini açıkladığı basın açıklamasında
Bilindiği üzere 9.Nisan 2017 tarihinde yapılan HTT Olağan Genel Kurulunda % 85 oranında oy alarak, aynı zamanda kurucularından olduğum “Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu e.V.” Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildim.
Şahsıma gösterilen güvene bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim.
Seçimler öncesi müteaddit defalar deklare ettiğim gibi, baştan itibaren bütün gayem Yönetim Kuruluna seçilecek diğer arkadaşlarla iyi bir görev taksimi yaparak, özellikle aşağıda belirtilen hususlarda Hamburg Türk Toplumuna yararlı hizmetlerde bulunmak idi;
Kısaca hatırlayalım, neydi bunlar..?
1. Yönetim Kurulunda bütün üyelerin Tüzük amaçları doğrultusunda yapacakları çalışmaların belirlenmesi ve Yönetim Kuruluna girmiş olmalarına anlam kazandıracak ve kendi belirleyecekleri alandaki faaliyetlerini sürdürmeleri..
2. Her Yönetim Kurulu Üyesinin belirlediği çalışma alanında tüm üye Dernek ve Guruplarla yakın ilişki içersinde bulunup, toplantılar ve etkinlikler planlayarak, bunların Yönetim Kurulunda hep birlikte değerlendirilmesi..
3. “Operativ Bereich” dediğimiz Projeler ile Kursların yürütüldüğü, başlarında bir Profesyonel Yöneticinin bulunduğu ve 30’dan fazla insanın
çalıştığı bu bölümün sağlıklı ve otonom işlerliğinin sağlanması, buranın sürekli müdahalelere maruz bırakılması yerine, tüzel bir kişilik bünyesinde daha güçlü bir yapıya kavuşturulması..
4. HTT Tüzüğünün ele alınarak, aksayan ve kendi içinde çelişkiler ihtiva eden içeriği ile, yapısal anlamdaki ihtiyaç ve gelişmelere uygun şekilde revize edilmesi. Bu meyanda Kurumumuzu her türlü kötü niyetli gelişmelere karşı daha korunaklı hale getirecek iç denetleme mekanizmalarının ihdas edilmesi.
5. HTT’nin burada yetişmiş yurttaşlarımıza ve toplumumuzda çeşitli yönlerden başarılı olmuş insanlarımıza daha çok açılması..
6. Hamburg ve Çevresi Türk Toplumunun son dönemlerde sarsılmış imajının düzeltilmesi için girişim ve görüşmeler yapılması, çeşitli demokratik Kuruluşlarla işbirliklerine gidilmesi.
7. HTT olarak yapılacak tüm faaliyet ve etkinliklere bütün üyelerimizin katılımının ve birlikte koordineli çalışmalarda bulunulmasının sağlanması.. 
diyen Mesut Sipahi  açıklamasında
 
Nitekim, işte bu amaçlar doğrultusunda çalışmayı isteyen ve bu yönde faaliyetlerde bulunmak için hem yeterli zamanı olan ve hem de kendisini bunun için ehil gören arkadaşların aday olmalarını bilhassa rica ettim. Genel Kurulda da özelikle kimseyi dışlamadan ve kimin seçileceğine hiç müdahale etmeden, kimler seçilirse seçilsin, herkesle çalışırım düşüncesiyle ve iyi niyetle hareket ettim..

Ancak 9 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçen süre içinde anladım ki, mevcut Yönetim Kurulunun yapısıyla bir ilerleme sağlanamamakta ve dolayısıyla Başkanlığa devam etmemin de bir anlamı ve yararı bulunmamaktadır..

Sonuç itibarıyla en doğru yolun kısa süre içinde olağanüstü bir Genel Kurulun toplanıp, daha randımanlı ve daha yeterli yeni bir Yönetim Kurulu oluşturulması olduğuna inanıyorum.

Bunun yolunu açmak için 24.4.2018 tarihinde HTT/TGH Başkanlığından istifa etmiş olduğumu bilgilerinize sunarım"
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv