Meiendorf Kültür Merkezi BiM için 100 bin euro

Yaklaşık 50 yıldır bölge halkına hizmet veren Bürgerhaus in Meiendorf’un kapsamlı bir tadilattan geçirilmesi için parlamentoya hükümet partileri tarafından önerge verildi.

Hamburg 19 Nisan 2019 10:13
Meiendorf Kültür Merkezi BiM için 100 bin euro
-A +A

Yaklaşık 50 yıldır bölge halkına hizmet veren Bürgerhaus in Meiendorf’un kapsamlı bir tadilattan geçirilmesi için Hamburg Eyalet parlamentosuna  hükümet partileri tarafından önerge verildi.
Kentin tadilat fonundan 100 bin euro bütçe ayrılmasını talep eden önerge, bu parayla kentin en eski kültür merkezlerinden olan BiM’in daha verimli çalışmasını hedefliyor.
BiM tiyatro gruplarından, konserlere, konferanslardan bir çok alanda kurs alma imkanına kadar çevre halkına sosyal ve kültürel paylaşımda bulunma imkanı sunuyor.

100.000 Euro für die Sanierung des Kulturzentrums BiM

Für die Planungskosten einer umfassenden Sanierung und Modernisierung des Kulturzent-rums Bürgerhaus in Meiendorf e.V. (BiM)  sollen bis zu 100.000 Euro aus dem Sanierungsfonds Hamburg 2020 bereitgestellt werden. BiM ist eines der ältesten Stadtteilkulturzentren Hamburgs, das seit fast 50 Jahren mit seinen Veranstaltungs- und Kursangeboten einen wich-tigen Beitrag zur Lebensqualität in Hamburgs einwohnerstärkstem Stadtteil Rahlstedt leistet

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv