Mediengruppe RTL Deutschland Yayınlarına SES ile Devam Ediyor

RTL Deutschland’in ASTRA 19.2 uydusu aracılığıyla gerçekleştirdiği yayınlar, Almanya genelindeki izleyicilere ulaşmaya devam edecek

Türkiye 23 Ocak 2020 12:11
Mediengruppe RTL Deutschland Yayınlarına  SES ile Devam Ediyor
-A +A

RTL Deutschland’in ASTRA 19.2 uydusu aracılığıyla gerçekleştirdiği yayınlar, Almanya genelindeki izleyicilere ulaşmaya devam edecek
22. Ocak. 2020 – SES, Almanya'nın önde gelen özel yayın kuruluşlarından Mediengruppe RTL Deutschland ile olan SD yayın dağıtım anlaşmasını yenilediğini açıkladı.
Yenilenen anlaşma ile Mediengruppe RTL Deutschland, SES’in 19.2°Doğu yörüngesindeki ASTRA uydusu üzerinden Avrupa genelindeki 118 milyon TV hanesine ulaşmaya devam edecek. Dağıtımı yapılan ücretsiz TV kanalı paketi, RTL, VOX, ntv, NITRO, RTLplus, SUPER RTL, TOGGO plus ve RTLZWEI kanallarının yanı sıra bölgesel programları kapsıyor. Ayrıca geçtiğimiz Aralık’ta yayına başlayan yeni kanal VOXup da anlaşma dahilinde yer alıyor. Tüm yayınlar 2024 yılına kadar MPEG-2 SD formatında izleyicilere iletilecek.
Konuyla ilgili konuşan Mediengruppe RTL Deutschland Program Dağıtımı Başkanı Andre Prahl, “Bu yeni anlaşma ile ücretsiz TV kanallarımızın uydu üzerinden yüksek erişimi sürdürmelerini sağlarken, izleyicilerimize de uydu üzerinden SD kalitesinde ücretsiz yayın programı portföyünü sunmaya devam edebiliyoruz” dedi.
 
ASTRA Deutschland GmbH Genel Müdürü Christoph Mühleib ise şunları söyledi: “Bu anlaşma SD yayının, Alman izleyici profilinin öngörülebilir geleceğinde önemli bir dağıtım platformu olduğunu vurgulamaktadır. Bu hizmeti sunmak için Mediengruppe RTL Deutschland'ı desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz.”

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı