Kayıp Hilal 19 yıldır bulunamıyor

Almanya’nın Hamburg kenti, Lurup semtinda 27 Ocak 1999 tarihinde evinin yakınındaki alış veriş merkezine yakın bakkaldan şeker almak için evinden çıkan , o gün bugündür tüm aramalara rağmen 19 yıldır Hilal Ercan bulunamıyor.

Hamburg 11 Eylül 2018 21:36
Kayıp Hilal 19 yıldır bulunamıyor
-A +A

Almanya’nın Hamburg kenti, Lurup semtinda 27 Ocak 1999 tarihinde evinin yakınındaki alış veriş merkezine yakın bakkaldan  sakız şeker almak için evinden çıkan , o gün bugündür tüm aramalara rağmen 19 yıldır Hilal ercan bulunamıyor.
 Kaybolduğunda 10 yaşında olan Hilal Ercan için Alman polisi gelen yeni bir ihbar üzerine arama çalışmaları başlattı.
50 polis ile kokuya duyarlı polis köpeğinin yer aldığı kazı çalışmaları pazartesi başladı. Salı günü sabah saatlerine kadar sürdü. Polisin yoğun mesaisine rağmen bir sonuca ulaşılamadı. 
2005 yılında Dirk A., Hilal Ercan'ı kaçırıp öldürdüğünü itiraf etti. Küçük kızın cesedini de çuvala koyup ormanlık alanda gömdüğünü anlattı. Ancak nereye gömdüğünü söylemedi. Çok sayıda küçük çocuğa cinsel saldırıda bulunan ve çocuklara işkence yapan Dirk A. yaptıklarını da kaydetmişti. Bu yaptıklarından dolayı suçlu bulunan Dirk A., yedi yıl hapis ve ömür boyu kontrol altında tutulma cezası aldı. Ancak daha sonra Hilal Ercan ile ilgili verdiği bilgileri yalanladı. Polis o günden beri Dirk A.'nın gerçekten Hilal Ercan'ı öldürdü mü yoksa ünlü olmak için mi böyle bir açıklamada bulduğu konusunda emin olamadı.

Bulunması için yeni bir arama ekibi kuruldu.
 
Hilal Ercan'ın akıbetini ortaya çıkarmak için Hamburg Emniyeti Cold Case adıyla cinayet ekibi kurdu. Bir süre önce adı açıklanmayan bir tanık, Hilal'in gömülü olduğu yerin bilgisini verdi. Tanığın işaret ettiği yer ile Dirk A.'nın söylediği yer çakışınca polis pazartesi kazıya başladı. Kazılan noktalarda Hilal Ercan ile ilgili bir ize rastlanmadı. Ancak kime ait olduğu belli olmayan plastikler ve kıyafetler bulundu. Pazartesi başlayan kazı çalışmaları bu sabaha kadar sürdü. Gün ışımasıyla birlikte kazılar durdu. Hilal ile ilgili bir bulguya da rastlanılmadı. Polis arama çalışmalarını salı gününde itibaren şimdilik durdurma kararı aldı.

İhbarlar değerlendirilecek
 
Konu ile ilgili Polis Basın Sözcüsü Florian Abbenseth ise aramalara rağmen henüz ipucuna rastlanmadığını ve aramanın durdurulduğunu açıkladı.
Basın sözcüsü Florian Abbenseth, Hilal Ercan'ın aranmasında gelen ihbarların değerlendirilmeye devam edileceğini ve olayla ilgili bilgisi olanların 040-4286-56789 numaralı polis telefonuna veya en yakın polis karakoluna bilgi vermelerini istedi
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv