Hukuk öğrencileri için BaföG süresinin uzatılması girişimini destekleyecek

Hamburg, hukuk öğrencileri için, öğrenci kredisi BaföG’ün asgari süresinin bir sömestir uzatılması için konuyu Federal Eyelatler Konseyine taşıyacak olan Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin bu girişimini destekleyecek.

Hamburg 23 Şubat 2019 01:50
Hukuk öğrencileri için BaföG süresinin uzatılması girişimini destekleyecek
-A +A

Hamburg, hukuk öğrencileri için, öğrenci kredisi BaföG’ün asgari süresinin bir sömestir uzatılması için konuyu Federal Eyelatler Konseyine taşıyacak olan Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin bu girişimini destekleyecek. BaföG’ün hukuk öğrencileri için asgari 9 sömestir ödendiğini, ancak istatistiklere göre 9 sömestirde eğitimi tamamlayan öğrenci sayısının yok denecek kadar az olduğu ifade edildi.
Bu nedenle BaföG hakkı süresinin 9’dan 10 sömestire çıkartılması hedefleniyor. Kuzey Ren Vestfalya’nın da Hamburg’un girişimini destekleyeceği bilgisi verildi

BAföG im Jura-Studium: Hamburg will Gerechtigkeitslücke schließen

Die durch BaföG-Fördermittel abgedeckte Re-gelstudienzeit im Jura-Studium von neun Se-mestern entspricht nicht mehr der tatsächlichen Studiendauer der Studierenden. Häufig benöti-gen Studierende für das anspruchsvolle Studium ein weiteres Semester - für das es dann keine Förderung mehr gibt. Die daraus resultierende Gerechtigkeitslücke will Hamburg nun auf Bundesebene angehen. Der Senat wird deshalb eine Bundesratsinitiative aus Nordrhein-Westfalen unterstützen, die eine Erhöhung der Regelstudienzeit auf zehn Semester vorsieht.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv