HSH Nordbank'ın satışı onaylandı

Hamburg ve Schleswig-Holstein eyaletlerinin ortak kurduğu ve finans krizinde kötü yönetim sonucu borç batağına saplanan HSH Nordbank'ın Amerikan yatırımcı kurumlar Cerberus ve J.C. Flowers'a satılmasına Hamburg Eyalet parlamentosu onay verdi.

Hamburg 22 Haziran 2018 00:05
HSH Nordbank'ın satışı onaylandı
-A +A

Hamburg ve Schleswig-Holstein eyaletlerinin ortak kurduğu ve finans krizinde kötü yönetim sonucu borç batağına saplanan HSH Nordbank'ın Amerikan yatırımcı kurumlar Cerberus ve J.C. Flowers'a satılmasına Hamburg Eyalet parlamentosu  onay verdi.
Yapılan oylamada Hamburg'a geçmiş yıllarda milyarca euro zarar getiren bankanın bir milyar euroya satılmasına onay çıktı. Daha önce de Schleswig-Holstein Eyalet Parlamentosu satışı onaylamıştı. 

Bürgerschaft billigt HSH-Nordbank-Verkauf 


Die Abgeordneten der Hamburgischen Bürgerschaft haben sich mit großer Mehrheit für den Verkauf der HSH Nordbank an US-Investoren ausgesprochen. Damit rückt die Übernahme der Bank durch die US-Investoren Cerberus und J.C.Flowers sowie weitere Partner näher. Die Fonds bezahlen für die Bank eine Milliarde Euro. Zuvor hatte bereits der Landtag in Schleswig-Holstein dem Verkauf der Bank zugestimmt.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv