Herne’den Lösemili Çocuklara Yardım Eli Uzandı

ALMANYA’nın Hilden şehirinde yaşayan Serap Uzun kendisini lösemili çocuklara adadı. O yaptığı yardım çalışmalarıyla hem yardım meleği oldu hem de bu nedenle çok güzel bir çevre edindi. Herne’de yapılan gecede sabaha kadar kapıda kalarak adeta donan Serap Uzun, 3300 Euro’yu Lösev’in hesabına havale ettikten sonra tüm sıkıntılarını ve kapıdaki buz gibi ayazı unuttu.

Almanya 6 Aralık 2018 20:41
Herne’den  Lösemili Çocuklara Yardım Eli Uzandı
-A +A

ALMANYA’nın Hilden şehirinde yaşayan Serap Uzun kendisini lösemili çocuklara adadı. O yaptığı yardım çalışmalarıyla hem  yardım meleği oldu hem de bu nedenle çok güzel bir çevre edindi. Herne’de yapılan gecede sabaha kadar kapıda kalarak adeta donan Serap Uzun, 3300 Euro’yu Lösev’in hesabına havale ettikten sonra tüm sıkıntılarını  ve kapıdaki buz gibi ayazı  unuttu.
BU İŞ EKİP İŞİ
Nuriye Alkurt, Gönül Güleç, Hacı Soyhan, Fatma Altunay, Mustafa Er ve Yücel Payyu’dan oluşan ekibiyle  Herne’deki Cafe Capris’te lösemili çocuklar adına çok güzel bir gece yapan  Serap Uzun: “Bu işler hem zor hem de bir ekip işidir. Ancak güzel işlerdir. Bende bu ekibin bir parçasıyım. Zaten onlar olmasa tek başıma bu işin içinden çıkamazdım. Ekibim de en az benim kadar başarılıdır. İyi ki onlar yanımda varlar” dedi.
 
DONDUM AMA DEĞDİ
Gönüllüler grubunun lideri olan Serap Uzun konuşmasını şöyle tamamladı: “ Geçen Haziran ayında da yine lösemili çocuklar adına bir gece yapmıştık. Ancak hedeflediğim rakama ulaşamamıştım. İkinci yaptığım gecede ekibimi değiştirdim ve hedeflediğim rakama ulaştım. Sabaha kadar girişte bekleyip üşüdüm, dondum ama değdi. İnsan yardım etmenin mutluluğunu yaşadıktan sonra tüm sıkıntıları unutuyor. Lösemili çocuklar adına ne yapsak azdır. Bu tür çalışmalarımın devamını getireceğim. Tüm ekibe, mekan sahiplerine ve gecemize katılarak maddi-manevi destek olan tüm dostlara teşekkürler”dedi.
 
ZENGİN SANATÇI  KADROSU
Cafe Capris’te yapılan dayanışma  gecesinde çok zengin bir sanatçı kadrosu vardı. Hepsi de Lösemili Çocuklar adına hiç bir karşılık beklemeden gelip sahne aldılar ve yardımın çoğalmasına katkıda bulundular. Gecede; Deniz Uğursoy, Zülfikar İrenci, Erdinç Buruç, Songül Barış, Hikmet Buyar, Ferdi Yaman ve Sinem Erenler sahne alırken DJ Emir’de performansıyla beğeni topladı.
 
YARDIM YERİNE ÇOKTAN ULAŞTI BİLE
Gecenin yapılması için acele eden Serap Uzun yardımların da yerine ulaştırılması için çok acelesi ve titiz davrandı. Hemen geceden iki gün sonra ve hasta olmasına rağmen Düsseldorf’taki İşbank şubesine giderek 3300 Euroluk meblağı LÖSEV’in hesabına havale etti. Ardından da elektronik posta ile LÖSEV’den bir teşekkür belgesi geldi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv