Herkes Caner’i konuşuyor

Almanya’nın Siegen Üniversitesinde inşaat mühendisliği okuyan Zonguldak-Çaycumalı Türk genci Caner Kalembaşı (23) üniversiteyi 2,4 üniversite bitirme tezini ise 1,0 not ortalamasıyla vererek resmen inşaat mühendisi olmayı başardı.

Almanya 10 Ekim 2018 21:17
Herkes Caner’i konuşuyor
-A +A

Abdülkadir KAROSMANOĞLU/SİEGEN(TR Haber)
Almanya’nın Siegen Üniversitesinde inşaat mühendisliği okuyan Zonguldak-Çaycumalı  Türk genci Caner Kalembaşı (23)  üniversiteyi 2,4 üniversite bitirme tezini ise 1,0  not ortalamasıyla vererek resmen inşaat mühendisi olmayı başardı.
Lennestadt şehirinde ikamet eden Caner Kalembaşı: “Ana okulundan başlayarak liseye kadar öğrenimime Lennestadt’ta devam ettim. Lise bittikten sonra beton kalıp ustalığı mesleğini yaparken Siegen Üniversitesinde yüksek öğrenimime başladım. Eş zamanlı olarak hem mesleğe devam ettim hem de üniversiteye.  Beş yıl içinde mezun oldum.  Mühendislik tezimi ise Lennestadt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde  1,0 not ortalamasıyla yaptım. Şimdi sırada Yüksek Mühendislik var. Onun için de Essen/Duisburg Üniversitesine kayıt yaptırdım” dedi.

ÖNCE İŞ SONRA EVLİLİK

Başarılı Türk genci Caner Kalembaşı; Yüksek Mühendis ünvanını aldıktan sonra isterse işinin meslek yaptığı firmada hazır olduğunu  ardından da evliliği düşünebileceğini ifade etti. Caner Kalembaşı’nın başarısı günlerce Siegen, Olpe ve Lennestadt şehirlerinde gündem oldu.  

ABİSİ  ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ OKUYOR

Lennestadt şehirinde  elektronik ve elektrikli beyaz eşya mağazası olan Nedim Kalembaşı’nın küçük oğlu Caner  inşaat mühendisi olurken büyük oğlu Cihan Kalembaşı’da  elektronik/elektrik mühendisliği olma yolunda. Her iki genç eğitimlerinin haricinde babalarına işyerinde yardım ediyorlar. Boş zamanlarında ise gönüllü olarak Lennestadt İtfaiyesinde görev yapıyorlar.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv